TV Programlarını İstediğiniz Zaman Kayıt Edin

TV Programlarını İstediğiniz Zaman Kayıt Edin

0
PAYLAŞ

Freecom, USB vasıtasıyla TV programlarını kaydetmek için tasarladığı harici diski Mobile Drive Sq TV’yi piyasaya sürdü. Kompakt 2.5” SATA Mobile Drive Sq TV, televizyonun arkasına kolayca monte edilerek USB bağlantı noktasına bağlanacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir kızağa sahip.

Akıllı televizyonların önemli ölçüde yaygınlaşması (%19*) ‘USB’ye kayıt’ açısından iyi haberlerin müjdecisi durumunda. Pek çok orta düzey televizyonda şimdiden bir ya da birden fazla USB bağlantı noktası bulunuyor ve harici diskten veya televizyona bağlı USB aygıtından fotoğraf ve film oynatan tüketicilerin sayısı da giderek artıyor.

İleri teknoloji ürünü üst düzey Akıllı televizyonlara USB kaydının eklenmesi, Mobile Drive Sq TV’nin, önceden DVR (örneğin sabit diskli set üstü kutusu) veya DVD kaydedici kullanılarak yapılan TV programlarının kayıt ve depolamasını, işlem sırasında kayıt kapasitesini arttırarak yapmasına imkân veriyor.

500GB ve 1TB kapasitelere sahip yüksek kaliteli Mobile Drive Sq TV, televizyon veya DVR üzerindeki USB bağlantı noktasından güç alıyor, bu da ekstra bir güç adaptörüne gerek olmadığı anlamına geliyor.

 

Aynı zamanda bu hafif HDD, bilgisayarlarda veya PC ağlarında veri ve yazılım depolamak, paylaşmak ya da yedeklemek için de kullanılabilmekte. USB 3.0 bağlantısıyla (USB 2.0 bağlantı noktalarına da bağlanabilir) saniyede yaklaşık 130 megabaytlık standart hızda veri aktarımı yapılabilmektedir.

Bu yüksek kaliteli sabit diskin yanında Microsoft Windows için Nero yedekleme yazılımı ve sabit diskin kullanılmadığı zamanlarda bekleme moduna geçmesini sağlayan enerji tasarruflu fonksiyonu bulunmaktadır.

>>Dokunmatik Ekranlı Ultrabook’lar Geliyor!

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK