Türkler Google’ı Trollüyor: Android Namık!

Türkler Google’ı Trollüyor: Android Namık!

1
PAYLAŞ

Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz üzere Google, Android N’in sürüm kod adı için kullanıcılardan yardım istiyor. Kullanıcılardan en çok tercih gören seçimi değerlendireceğini duyuran Google’ın imdadına Türkler koşuyor. Android’in yeni sürüm adı, Türkiye sayesinde Namık olabilir!

android namık

Bir grup İnci Sözlük üyesinin dün gece başlattığı kampanyaya göre, kullanıcılar Google’ın “N harfiyle başlayan güzel fikirleriniz var mı?” şeklinde sorduğu soruya Namık olarak cevap veriyorlar. N ile başlayan Türkçe bir tatlı ismi bulamadıklarını belirten kullanıcılar, çareyi kendilerinin oluşturduğu bir sanal tatlı üretmekte buldular. Şuana kadar binlerce kişinin katılım gösterdiği etkinlik kısa süre içinde pek çok yerde yayıldı. Hatta Namık adı bir süre Twitter’ın Türkiye gündeminde bile yer almayı başardı.

En son Ricky Martin’in dünya turnesi için açtığı oylamada Diyarbakır’a gitmesini isteyen ve rekor bir oy toplayan İnci Sözlük üyeleri bu girişimlerinde başarılı olur mu bilinmez, fakat 24 saat geçmeden ciddi bir ilgi toplamış durumdalar. Bakalım çılgın Türkler sanal tatlılarını Android N’in resmi ismi yapabilecekler mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK