Türkiye’nin İlk OLED Televizyonları Arçelik ve Vestel’den

Türkiye’nin İlk OLED Televizyonları Arçelik ve Vestel’den

0
PAYLAŞ

Türkiye’de üretilecek ilk OLED televizyonlar için Arçelik ve Vestel harekete geçti. Üretilen OLED televizyonlar çok yakında tanıtılacak ve satışa sunulacaklar.

Türkiye'nin İlk OLED Televizyonları Arçelik ve Vestel'den                                                          (Arçelik’in ürettiği OLED TV)

Türkiye’de üretim yapan önemli üreticilerden Arçelik ve Vestel OLED TV için kollarını sıvadı.

Arçelik’in üreteceği OLED TV’nin özellikleri;

Eylül ayında lansmanı yapılacak TV’nin 6.5 mm kalınlığı bulunuyor. Ayrıca 65 inç boyutunda olan televizyon 4K Picture Perfection Teknolojisi ile geliştirilmiş. Geniş renk yelpazesi, sınırsız kontrast ve HDR görünümde yine televizyonun kullanıcılarına sunabildikleri arasında. Ses sistemlerinde de gelişmiş teknolojileri sunan Arçelik, 3D Sound teknolojisi ile üç yönlü ses sistemine yer vermiş OLED televizyonlarında.

Vestel’in üreteceği OLED TV’nin özellikleri;

IFA 2016’da tanıtılacak Vestel’in OLED televizyonu en gerçek siyahı yansıttığı iddiasında bulunuyor. Televizyon 65 inç boyutunda ve UHD  3840×2160 piksel çözünürlüğünde gelecek. Cihazda 4K uydu alıcısı ve dahili karasal alıcı da bulunacak. Bluetooth, WİFİ, pixellence teknolojisi, kusursuz netlik ve görüntü, doğal parlaklık ve mükemmel renkler gibi cihazın diğer özellikleri göze çarpıyor.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, yaptığı açıklamalarda uzun süredir yaptıkları yatırımlar sayesinde sürekli daha yukarılara oynamak istediklerini ve OLED televizyonları ile de dar açılarda dahi görüntüyü bozmadan kullanıcılara seyir keyfi yaşatmak istediklerini vurguladı.

Untitled-3

(Vestel’in ürettiği OLED TV)

Bakalım halkımız Türkiye’de üretilen OLED televizyonlara ilgi gösterecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK