Turkcell’den Atletizm ve Yüzmeye 28 Milyon TL Destek

Turkcell’den Atletizm ve Yüzmeye 28 Milyon TL Destek

0
PAYLAŞ

Turkcell, Türk sporuna verdiği destekte çıtayı daha yukarı taşıyarak Atletizm ve Yüzme Federasyonları ile sürdürdüğü iş birliğini genişletiyor.

 

İstanbul 2020 olimpiyat adaylığının en büyük destekçilerinden Turkcell, elit sporcuların yetişmesine katkıda bulunmak üzere her iki federasyonla da toplam 200 bin sporcunun hedeflendiği ortak projeler yürütecek. Turkcell’in projelere verdiği toplam destek miktarı 28 milyon TL’yi buluyor.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Türk sporuna verdiği güçlü desteği daha da artırıyor. Halen Atletizm ve Yüzme Federasyonları ile Geleceğe Koşanlar projesi kapsamında iş birliği yürüten Turkcell, bu kez elit sporcuların yetişeceği iki farklı projeyi Türk sporuna kazandırıyor.

İstanbul 2020 adaylık sürecine 2.5 milyon Euro katkı veren Turkcell, federasyonlar ile ortak çalışarak bireysel sporların tarihinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Atletizm Federasyonu ile gerçekleştirilecek iş birliği sonucunda Turkcell Yüksek Performans Merkezi, Yüzme Federasyonu iş birliği ile ise de Ulusal Yüzme Sistemi kurulması hedefleniyor.

Toplu-Fotograf

Turkcell – Türkiye Atletizm Federasyonu İşbirliği

Atletizm Federasyonu iş birliği ile dünyada yalnızca 9 örneği bulunan, sporcuların performanslarını artırmaya yönelik Yüksek Performans Merkezi açılacak. Turkcell’in öncülüğünde İzmir-Halkapınar’da dünyanın 10’uncu Yüksek Performans Merkezi ülkemize kazandırılacak. Projenin ilk safhasında Halkapınar’da bulunan tesisler yenilenecek. İlerleyen süreçte, IAAF ile yapılacak ortak çalışmalarla Merkez, Dünya’daki tüm elit atletlere hizmet verebilecek bir yapıya kavuşturulacak.

Turkcell – Türkiye Yüzme Federasyonu İşbirliği

Turkcell’in desteği ile ülkemizdeki sporcu sayısının arttırılması ve performans istikrarı hedefleniyor. İstanbul 2020’nin amaçlandığı anlaşmalar çerçevesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ile Michael Phelps’in antrenörü Bob Bowman’ın yürüteceği projede ülkemize altyapıdan başlayan kapsamlı bir yüzme sistemi kazandırılacak. İstanbul Tozkoparan Olimpik Havuzu’nun merkez olmak üzere Ankara, Trabzon, Kayseri, Samsun ve Mersin’de Bob Bowman eşliğinde çalışmalar gerçekleştirilecek.

>> GTA IV Nasıl Bu Hale Geldi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK