Turkcell T70 İle Türk Telekom LG K8 Karşı Karşıya!

Turkcell T70 İle Türk Telekom LG K8 Karşı Karşıya!

0
PAYLAŞ

Tasarım

T70-K8-2

Turkcell’in yeni akıllı telefonu olan Turkcell T70, operatörün giriş seviyesindeki cihaz eksikliğini giderecek gibi duruyor. T70’in ön kısmına bakıldığında dikkati çeken ilk unsur kapasitif butonlar oluyor. Mavi renkli butonlar hem ekranda alan kaybı yaratmıyor, hem de alt kısımda büyük bir boşluğu dolduruyor. Cihazın arka kısmında ise kullanıcıları cam bir malzemeyle kaplı yüzey karşılıyor.

Plastik bir kasaya sahip olan Turkcell T70’in kenarlarında bulunan nikelaj kaplamalar tasarıma hareket getiren bir unsur olmuş. 147.5 x 73 x 7.2 mm ölçülerindeki telefon 133 gramlık ağırlığıyla nispeten hafif bir akıllı telefon görüntüsü çiziyor.

LG’nin geçtiğimiz aylarda duyurusunu yaptığı K8 modeli ise Türk Telekom aracılığı ile ülkemizde satışa sunulmuştu. Tasarımsal olarak diğer LG cihazlarıyla aynı hatları taşıyan Türk Telekom LG K8’in ön yüzünde kapasitif tuş bulunmuyor. Bunun yerine tuşlar ekranın içerisine gizlenmiş durumda. Cihazın arka kısmında ise tırtıklı bir arka kapak kullanılmış. Kapağı açtığınızda çıkarılabilir batarya, SD kart ve SIM kart slotları sizi karşılıyor. Ayrıca K8’in arka kamerasının altında LG’nin diğer modellerinden alışkın olduğumuz ses yükseltme-alçaltma ve açma-kapama tuşları yer alıyor.

Türk Telekom LG K8, 144.6 x 71.5 x 8.7 mm boyutlara ve 156.9 gram ağırlığa sahip. Burada her iki cihazın ekran boyutunun farklı olduğunu ve bu noktada boyutsal olarak bir kıyaslama yapmanın yanlış olabileceğini belirtelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK