Türk Mühendislerin Ürettiği Yerli Transformer: Letrons

Türk Mühendislerin Ürettiği Yerli Transformer: Letrons

0
PAYLAŞ

Büyük küçük herkes tarafından sevilen film serisi Transformers robotları katlanarak bir otomobil yada kamyona dönüşebildiğinden hayli ilgi çekmekteydi. 2007 yılında filminin çekildiği tarihte bile robotların gerçek hayatta çalışır bir örneği bulunmuyordu.

Transformers filmindeki robotlardan yola çıkan Levision ekibi, bir hayali gerçeğe taşıyıp LETRONS diye adlandırdıkları robot segmentini üretmeyi başardılar.

letrons-bmw-transformer-scroll-com-tr

LETRONS’ların ilk modeli olan ANTIMON 9 aylık bir zaman diliminde 12 kişilik mühendislik ve 4 kişilik idari olmak üzere tamamen Türk AR-GE ekibi tarafından başkent Ankara’da üretildi ve meraklılarının beğenisine sunuldu. Ekibin üzerinde çalıştığı diğer LETRONS modellerinin isimleriyse BIZMUT, ARGON, W0LFRAM, TANTAL olarak belirlenmiş.

Letvision firması ilk olarak 2009 yılında başkent Ankara’da AR-GE ofisi olarak hayata geçip çalışmalarına başlıyor. Firma geliştirdiği projeler ve tasarımları ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenme başarısına ulaştığınıda belirtelim.

Türkiye’de yazılım donanım entegrasyonunu efektif olarak bir baraya getirerek doğru ürünü müşterilerine sunabilen ilk firma olan Letvision ekibinin ortaya koymuş olduğu ürünlerin tamamı Türk mühendislerinin ürünü olarak dikkat çekiyor.

Tüm mekanik aksamın tasarımı, üretimi ve yazılım geliştirmesi Ankara’da Levision mühendisleri tarafından yapılan ANTIMON uzaktan kumanda ile kontrol edilip hareket kabiliyeti sağlanıyor. ANTIMON modelinin gerçek bir BMW araç kullanılarak üretildiğini de söylemeden geçmeyelim.

letrons-transformer-scroll-com-tr

ANTIMON Transformer Teknik Özellikleri:

► Boyun ve kafa hareket kabiliyeti
► 1/1 ölçekte BMW otomobil
► Robot dönüşümü yapabilme kabiliyeti, araç seyir kabiliyeti, eklem hareketleri ve tüm işlevsel fonksiyonların yönetimi için özel tasarlanıp programlanmış ana kontrol modülü
► 2.4 GHz 54 mbps veri transfer hızı ve 5 dbi anten ile daha fazla kapsama alanı ve interaktif istemcilere bağlantı imkanı sağlayabilmesi
► Enerji dağılımını yönetebilmek için DeepCycle depolama üniteleri ve 4.000 W güç sunabilen inverter kullanımı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK