Türk Halkı Online Alışverişe Nasıl Bakıyor?

Türk Halkı Online Alışverişe Nasıl Bakıyor?

0
PAYLAŞ

Cisco’nun “Y Nesli” üzerinde  (1980 ile 2000 yılları arasında doğan kuşağa “Y Nesli” deniyor) yaptığı araştırmada, internetten alışveriş yapma oranımızın gün yüzüne çıktı…

 

Cisco’nun yaptığı araştırmada, Türk halkının online alışverişe ne kadar meyilli olduğu ortaya çıktı. Y nesli üzerinde yapılan araştırmada, dünya genelinde internet kullanan kişilerin 10’da 9’unun online alışveriş yaptığı belirtildi. Bu oran Türkiye için ise %97 seviyesinde.

online_shopping1

Araştırmaya göre Türk Y neslinin %78’i internetten satın alma kararında her zaman kullanıcı görüşlerine güvendiklerini söylerken, buna ek olarak %11’lik bir oran da, zaman zaman internetteki görüşleri dikkate aldığını belirtiyor.

E-Postalarımızı Bırakıyoruz

Tüm dünyada katılımcıların %57’si, Türkiye’de ise %66’sı indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için alışveriş yaptıkları sitelerle e-posta adreslerini paylaşıyor. Ancak e-posta adreslerinden fazlasını paylaşmak konusunda rahat değiller. Katılımcıların çok küçük bir oranı telefon numarası, adres gibi kişisel bilgileri paylaşıyor.

>> Crytek İstanbul’a Geliyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK