Tüm Samsung Akıllı Telefonların Bataryaları İncelenecek!

Tüm Samsung Akıllı Telefonların Bataryaları İncelenecek!

0
PAYLAŞ

Samsung’un patlayan Note 7’lerinin ardından özellikle Amerika ve Kanada’da firmanın piyasadaki tüm akıllı telefonlarının olası batarya problemlerinin inceleneceği açıklandı.

Bildiğiniz üzere Galaxy Note 7, 5.7 inç büyüklüğünde QuadHD yani 2K çözünürlükte bir ekrana sahip. Firmanın kendi ürettiği Exynos işlemcilerin son sürümü Exynos 8 Octa 8890 cihazın kalbinde yer alıyor. S7 Edge’de de olduğu gibi 12MP çözünürlükte fotoğraflar çekebilen f/1.7 diyafram açıklığına sahip arka kamera ve 5MP yine f/1.7 diyafram açıklığı bulunan arka kamera Note 7’de de yer alıyor. 3500mAh bataryası bulunan Note 7 hızlı şarj ve kablosuz şarj desteğine de sahip. Android 6.0.1 Marshmallow ile gelen cihaz kısa süre sonra Nougat güncellemesini de alacak.

Şarj olurken patlayan iki tane Note 7 Samsung’u alarm durumuna soktu. Şirket, telefonlarda kronik bir problem olduğunu yaptığı testler sonrasında da gördü. Sorunun yazılım güncellemesi ya da farklı bir şekilde çözümü olmadığı için Samsung’un tek şansı cihazlar toplatmak oldu. Kısa sürede 400 bin gibi önemli satış rakamlarına ulaşan telefonun toplatılması hiç şüphesiz ki Samsung’u milyar dolar zararlara uğratacak.

Cihazın tanıtımının ardından beğeni toplayan cihaz için işler patlama haberlerinin ardından kötü gitmeye başlamış, firma sorunlu seriyi değiştirme ya da iade alma kararı vermişti. Bu durumun akabinde artış gösteren patlama haberleri firma yetkililerine göre manüplasyondan ibaret. Samsung cephesinden yapılan açıklamada bu sorunu baz alarak art niyetli ve asılsız haberlerin yapıldığı, kasten zarar verilen cihazlarla firmanın başarısının karalanmak istediği belirtiliyor.

Fakat ardı arkası kesilmeyen patlama haberlerinin ardından özellikle Amerika ve Kanada’da da tüm Samsung akıllı telefonların potansiyel batarya problemlerinin inceleneceği belirtildi. Bu kararda Galaxy S7 Edge ile ilgili kısa bir süre önce ortaya çıkan patlama haberinin de etkisi azımsanmayacak düzeyde.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK