Tüm iPhone’ların Üçte Biri 4 inç Ekrana Sahip

Tüm iPhone’ların Üçte Biri 4 inç Ekrana Sahip

0
PAYLAŞ

Apple’a ait yayınlanan istatistikler ilgi çekici. Olumsuz eleştirilerin aksine 4 inçlik iPhone’un sevdalısının sayısı beklenen çok olabilir.

Tüm iPhone'ların Üçte Biri 4 inç Ekrana Sahip

Apple’ın ucuz iPhone ve 4 inçlik iPhone konsepti hep tartışma konusu olmuştur. Şirketin uzun zamandır çıkarması beklenen iPhone 5se (daha önceden iPhone 6C veya 7C olarak da görülmüştü.), kimilerince gereksiz görünmüş ve üst düzey şirket çalışanlarından da eskiden bu tarz açıklamalar gelmişti. Mixpanel aktif iPhone raporları ise ilginç bir detayı açığa çıkardı.

Tüm iPhone'ların Üçte Biri 4 inç Ekrana Sahip

Serinin en sevilen telefonlarından olan iPhone 5S’in kullanımı %19. Bu rakam telefonu birinci sıraya taşıyor. iPhone 5’in kullanım oranı %8. iPhone 4S’in kullanımı %4.2 ve 5C’nin kullanımı ise %5.4’ü buluyor. Bu rakamlar tüm iPhone kullanıcıları arasında hala yüzde 33’lük bir kitlenin 4 inç büyüklüğünde telefon kullandığını gösteriyor. 3.5 inçlik daha eski akıllı telefonlar dahil olursa %40’a yakın bir kesim hala küçük ekran kullanmaya devam ediyor. Elbette daha büyük iPhone kullananlar arasında küçük ekran sevmesine rağmen daha yeni nesile geçmiş kullanıcılar da bulunuyor. Tüm bu veriler aslında iPhone 5se modelinin tutmayacak bir telefon olmadığını gösteriyor olabilir.

Apple’ın yapacağı hamleler şimdilik belli değil, ancak potansiyel bir iPhone 5se bulunuyor. Uzun süredir beklendiği 4 inçlik boyuta sahip olacak model şimdiden iPhone 5S’in yenilenmiş versiyonu olarak görülüyor. Peki bu konuda sizin düşünceniz nedir? Sizce Apple iPhone 5se gibi küçük ekranlı bir telefonu piyasaya sürer mi? Ya da kullanıcıların buna ihtiyacı var mı?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK