Tüm Ağları Tek Bir Yerde Birleştirin

Tüm Ağları Tek Bir Yerde Birleştirin

0
PAYLAŞ

Cisco, kurumsal ağları kökten değiştirecek bir çözüm yolu sunuyor. Artık Basit, Güvenli ve Açık Ağlar ‘Unified Access’ sayesinde tek bir yerden kontrol edilebilir.

Şirketler, mobil cihazların ve iş uygulamalarının artışı ile farklı ağları yönetme sorunu ile karşı karşıya geliyor. İşletmeler için bu sorunlara yenilikçi ve kullanışlı çözümler bulmaya vakit ayırmak da zorlu bir süreç halini alıyor.

Cisco, duyurduğu ağ operasyonu sorunlarını azaltmak için yeni çözümler sunuyor. ‘Cisco Unified Access’, kablolu ve kablosuz ağları birleştirerek ağ tasarımını sadeleştiriyor. Yeni Tümleşik Erişim ürünleri tüm ağı sade ve akılcı bir hale getirerek, BT şirketlerinin zaman alan operasyonel işlerden kurtulup yenilikçi ve akıllı iş süreçleri üzerine çalışabilmelerini sağlıyor.

Bugüne kadar kablosuz ağlar kablolu ağ ile üst üste gelecek şekilde kuruluyordu. Bu da farklı özelliklere sahip iki ağın yönetilmesi ve daha karmaşık bir iş süreci demekti. Kullanıcıların ağ üzerinde birden fazla cihaz kullanmaya başlaması ile bu sorun daha da karışık bir hale geldi. BT yöneticilerinin ortak erişim politikaları belirlemesi, BYOD’yi etkinleştirmesi, ağı koruması ve tam bir kullanıcı deneyimi sağlaması zorlaştı.

CiscoDC

Cisco Unified Access, Cisco’nun, kablolu, kablosuz ve VPN ağlarını yüksek güvenlikli tek bir ağ altyapısında birleştirdiği, tüm tesiste tek bir politika ve yönetim çözümü üzerine kurgulanmış çözümü. Cisco Unified Access ağ mimarisi, kablolu ve kablosuz trafiği yeni Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC tabanlı tek bir veri düzleminde birleştiriyor. Bu yeni ASIC, kablolu ve kablosuz trafiği ortadan kaldırıyor, yüksek performans ve ölçeklendirme sağlıyor ve hem kablolu hem kablosuz ağlara uygulanacak kalıcı hizmetlerle ağ yöneticilerinin hayatlarını kolaylaştırıyor.  UADP ASIC, yazılım tanımlı ağ hizmetleri için programlanabilir bir veri düzlemi sunuyor.

Daha çok insan, veri, süreç ve “şey”in ağa bağlanması ile kablosuz ve kablolu ağların rolü de gittikçe artıyor. Bunun sonucunda da ağ operasyonları ve özellik ihtiyaçları daha karmaşık hale geliyor. Cisco Unified Access’in yeni özellikleri BT bölümlerinin değişen ağ taleplerini ve hizmet gerekliliklerinin hızlı bir biçimde çözümlemesini sağlıyor.

Müşterilerinin düşük operasyon maliyetleri ile sade ve çok güvenli ağlar istediklerini belirten Cisco Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Hakan Erkan “Böylece BYOD gibi yeni erişim ihtiyaçlarına yönelmek ve yenilikçi iş uygulamaları geliştirmeye odaklanmayı hedefliyorlar. Cisco Unified Access kişisel dikey teknoloji yığınları ve birbirinden bağımsız bileşenlerden akıllı bir ağ için tek bir mimariye geçerek bu amaca ulaşmalarını sağlayacak” dedi.

>> Scroll Dergi PlayStation 4 Özel Sayısı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK