Tizen’li Samsung Z2 Göründü

Tizen’li Samsung Z2 Göründü

0
PAYLAŞ

Samsung’un Android’den ve Google’dan kurtulma projesi olan Tizen platformuna bağlı yeni Samsung Z2’nin özellikler gün yüzüne çıktı.

Tizen'li Samsung Z2 Göründü

Google Android’le akıllı telefon pazarında liderliğin keyfini sürüyor. Büyük akıllı telefon üreticilerinin hemen hepsi (Apple hariç) Android kullanıyor. Buna Samsung da dahil. Bugün Türkiye pazarında yaygın satışa sunulan tüm Samsung markalı akıllı telefonlar Android işletim sistemine sahip. Ancak Samsung bu durumundan pek hoşnut değil. Güney Koreli üretici, Google’a ve Android’e bağlı kalmak istemiyor. Bu yüzden daha önce oluşturduğu projelerden çok daha ciddi bir proje yürütüyor: Tizen.

Tizen Samsung’un tam bağımsızlık projesi olarak görülebilir zira firma halihazırda telefonlarının birçok parçasını üretme kabiliyetine sahip. Yazılım tarafında da bu gerçekleşirse ciddi anlamında iyi bir düzeye gelecektir.

Z serisi telefonlarıyla Tizen’i deneyen Samsung, Z1 ve Z3’ün ardından Z2 modeliyle pazara giriş yapmaya hazırlanıyor. Z3 ile Z1 arasında yer alacak olan ve SM-Z200F model numarasına sahip olan cihaz, Hindistan’ın ithalat ihracat veritabanında ortaya çıktı. Veriler telefonla ilgili pek bir bilgiyi bize sunmuyor, fakat 4 inçlik küçük bir ekran büyüklüğü olduğunu görüyoruz. Ayrıca 375 dolarlık bir fiyat değeri gösterilmiş.

Samsung’un Z1’in devam modeli olan SM-Z150 üzerinde çalıştığı da söylentiler arasında.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK