Tesla’nın Tahtını Zorlayacak Yeni Lüks Elektrikli Otomobil: Lucid Air

Tesla’nın Tahtını Zorlayacak Yeni Lüks Elektrikli Otomobil: Lucid Air

0
PAYLAŞ

Amerika’nın Karifornia eyaletinde merkezi olarak faaliyet gösteren otomobil start – up Lucid Motors Air ismi verilen bir otomobilin tanıtımını gerçekleştirdi.  Son zamanların en iyileri arasında gösterilen Tesla’yı hem tasarım anlamında, hem de güç bakımından zorlayacak rakip olarak gösterilen bu otomobil 2018 yılında yollarda görülebilecek. Lucid Motors tarafından tanıtımı gerçekleştirilen bu otomobilin 2018 yılında mutlaka sürücüleri ile buluşacağı resmi ağızlardan duyulmuş oldu.

1000 Beygir gücüne sahip bu otomobil, tamamen elektrikli motora sahiptir. Diğer motorlara göre küçük bir alan kaplamaktadır. 4 x 4 yani 4 tekerlekleri de çekiş gücüne sahiptir.

100 Kilovat- saat ile dolan bir bataryası ortalama 300 kilometre menzil yapmaktadır. Kısacası bataryasının full doldurulması durumunda 300 kilometre yolu sorunsuz bir şekilde gidebilirsiniz. 2.5 saniyede 60 KM hıza ulaşabilen Air, 4 LIDAR sensörüne sahiptir. Bu sensörler ise, 6 radar modülü, 8 kamera ve tüm trafiği algılama özelliklerine sahip.

Air otomobilin, görünüşü diğer yanmalı motora sahip araçlarla aynıdır. Tipik bir sedan modeli olarak gözlerinize hitap edebilir. Ancak ara koltuklar biraz daha geniş olduğu söylenilebilir. Kısacası arka koltukta oturacak olan kişilerin bacaklarını uzatabilirler ya da bacak bacak üstüne kolaylıkla atabilirler.

Lucid Motors tarafından tasarlanan ve üretilecek olan bu otomobilin nasıl bir tasarıma sahip olduğunu aşağıdaki resimlerden görmeniz mümkündür.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK