Tesla’dan Zincirleme Kaza Videosu!

Tesla’dan Zincirleme Kaza Videosu!

0
PAYLAŞ

Tesla tarafından üretilen modellerdeki üstün fren sistemi sayesinde gerçekleşen bir kaza da nasıl ani fren yaparak zincirleme kazaya bulaşmadığını gösteren bir video paylaşıldı. Video’da görüleceği üzere Tesla’nın önünde giden iki aracın birbirine çarpması sonucu ortaya çıkan kazada Tesla ani bir fren yaparak bu kazaya karışmadığı görülüyor.

Tesla’nın modelleri arasında Model 3, Model X ve Model S araçları elektrikli olarak trafikteki yerini almıştı. Elektrikli araç sınıfında en iyisi olan Tesla modellerinin otopilot sistemi de bir harika çalışıyor diyebiliriz.

Otopilot; önde giden aracın, arkanızdan gelen aracın ve sağınızdaki, solunuzdaki araçlara olan mesafenin nasıl korunacağını ayarlayan bir sistem olarak geliştirildi. Bunun üzerine her şeyi otomatik olarak ayarlayan Otopilot bir kazanın oluşması neticesinde devreye girerek ani fren sistemini devreye soktuğunu göreceksiniz. Bu video Hollanda’da çekilmiştir. Ancak kesinlikle öndeki araçların kazasına karışmamıştır. Öndeki aracın mesafesine ve durma hızına iyi bakmanız tavsiye edilir.

Tesla S modeli önündeki kazayı hisseden otopilot sistemi sayesinde kazadan nasıl kurtulduğunu gösteren videoyu izleyebilirsiniz. Sol şeritte giden aracın, sağ şeritte geçerken önündeki araca çarpması sonucu çarpılan aracın takla attığını ve çevredeki insanların takla atan araç içerisindeki insanı ya da insanları kurtarmak için seferber olduğunu göreceksiniz. Burada yapılan iyi bir ani firen sistemi önünde bir kaza var şeklinde bir algı oluşturan otopilot’un bir açıklaması olmuş nitelikte.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK