Tesla’dan Sürücülerine Sürpriz Var!

Tesla’dan Sürücülerine Sürpriz Var!

0
PAYLAŞ

Tesla, ürettiği otomobillerin yazılım tarafında bir takım yenilikler yaparak güncelleme gönderdi. Yapılan güncelleme ile araç içerisinde bulunan ekrana Easter Eggs butonu yerleştirildi.

Elen Musk’ın elektrikli araçları olarak bilinen Tesla, yapılan güncelleme ile adeta disko topuna dönüştü diyebiliriz.

Yapılan güncelleme ile gelen yenilikler ise otomobil kullanıcıları için büyük bir merakla incelendi ve test edildi.

Tesla, yaptığı güncelleme ile gösterge panelinde bulunan ‘’ Tesla İconu ‘’ dokunmatik yazıya 5 saniye kadar basılı tutulduğunda araç disko ortamı oluşturuyor.

Aracın sahibi bu butona 5 saniye süre ile basılı tutup Disko moduna aldığı andan itibaren aracından inerek dışarıdan aracı izleyebilir. SUV bir disko topu görünümüne geçen aracın sağından, solundan her yerinden müzik eşliğinde ışıklandırmalar yapıyor. Göz alıcı bir şölen sunan bu aracın etrafında dans edenlere rastlamak mümkün oluyor.

Yapılan güncelleme sadece Easter Eggs ile kalmıyor. İkinci bir güncelleme ise dokunmatik gösterge paneline ‘’ Mars ‘’ yazıldığında navigasyon devreye giriyor. Ancak bu navigasyon bilinenden farklı sadece Mars haritası gibi karşınıza geliyor ve sanki Mars yüzeyinde hareket ediyormuşsunuz izlenimi veriyor.

Elon Musk, Mars’da koloni kurmak için SpaceX şirketi ile bir anlaşma yapma aşamasında olduğu için Mars özelliği ise bu konu hakkında yapılacak çalışmanın bir parçası olarak görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK