Telefonunuz Türkçe Konuşsun, Söylediklerinizi Anlasın!

Telefonunuz Türkçe Konuşsun, Söylediklerinizi Anlasın!

2
PAYLAŞ

Asistan B Ayarlarınızı Hassaslaştırın

Görünüm adımında ilk sıraya uygulamanın kullanım esnasında bellekte saklayacağı diyalog sınırı seçiminin yapılabilmesi için bir ayar eklenmiş. Bu sayede donanımsal olarak yetersiz cihazlarda da uygulamanın kullanılabilmesi için bir optimizasyon yapmak mümkün olabiliyor. Eğer uygulama yavaş veya kasıntılı çalışıyorsa diyalog sınırını 10 hatta 2 yapabilirsiniz.

Screenshot_2013-07-11-01-33-53

Gelelim Asistan B ile ilgili hassas ayarlara. Buradaki “Çevrimiçi Seslendirme Kullan” seçeneğini işaretlerseniz uygulama konuşma seslerini internet üzerinden çekecektir. İşareti kaldırmanız halinde ise cihazınızda yüklü TTS alt yapısını kullanabileceksiniz. Tüm Android sürümlerinde yüklü bir seslendirme standart olarak geliyor ancak bu seslendirme robot gibi ve hiç anlaşılır değil. Bizim tavsiyemiz çevrimiçi seslendirme kutucuğunun işaretli olmasından yana.

Bayan veya Erkek Sesi

Çevrimiçi seslendirme ayarları altında ise bayan veya erkek sesi seçimi yapabiliyorsunuz. Her iki seslendirme de gayet başarılı. Bayan sesi biraz daha vurgulamalara dikkat ediyor sanki. Elbette  ki seçim size kalmış. Seslendirme hızı altından ise asistanın konuşma hızını seçebiliyorsunuz. Varsayılan değerin üstü daha hızlı, altı ise daha yavaş bir konuşmayı ifade ediyor. Seslendirme kalitesi ise özellikle yavaş bağlantılarda veya internet erişiminde kota hassasiyetinin bulunduğu durumlarda değiştirilebilir. Varsayılan değer 3 olarak belirlenmiş ve gayet yeterli ama keyfinize göre yükseltebilir veya ihtiyacınıza göre düşürebilirsiniz de.

Görme Engelliler İçin Kolaylık

Asistan B’nin takdiri hak eden bir diğer önemli ayrıntısı ise Görme Engelliler Modu’na sahip olması olmuş. Bu sayede görme engelli kullanıcılar, akıllı cihazlarını daha kolay ve daha etkin bir şekilde kullanabiliyor. Asistan B, Google’ın Android’de kullandığı görme engelliler için kullanımı kolaylaştıran alt yapı ile de uyumlu çalışıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK