Telefonunuz Türkçe Konuşsun, Söylediklerinizi Anlasın!

Telefonunuz Türkçe Konuşsun, Söylediklerinizi Anlasın!

2
PAYLAŞ

Siri’nin veya S Voice’un Türkçe dil desteği yok diye üzülmeyin. Telefonunuz artık Türkçe konuşabilecek ve söylediklerinizi Türkçe olarak anlayacak. Türk yapımı bir uygulama olan Asistan B’yi özel yönleri ile sizler için inceledik.

Akıllı telefonlarda son dönemde bir rekabet simgesi haline gelen dijital asistan uygulamaları, ne yazık ki ülkemizdeki kullanıcılara pek hitap etmiyor. Apple’ın Siri, Samsung’un ise S Voice ile adlandırdığı uygulamaların ne yazık ki henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Asistan_B_özellik_grafigi (Custom)

Buradan hareketle geliştirilen bir uygulama olan Asistan B, alanındaki tek örnek. Tabi bu alternatifsizlik uygulamanın kısıtlı özelliklerde kalmasına veya yüksek fiyatlardan kullanıcılara sunulmasına neden olmuş değil. Asistan B tamamen ücretsiz olarak sunuluyor ve birçok rakibi varmışçasına özenle geliştiriliyor.

Screenshot_2013-07-11-02-15-17

Uygulama henüz beta aşamasında ancak şimdiden çok yetenekli olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu haliyle bile Siri ve S Voice gibi rakiplerinden pek de aşağı kalır bir yanı yok. Zaten bu durumu uygulamayı kullananlar da hemen olumlu geri dönüşleri ile dile getirerek, Asistan B’ye destek olmayı ihmal etmemiş. Kullanıcıların 5 yıldız ile derecelendirdiği yazılım, yüzlerce olumlu yorum ile başarısın taçlandırmayı başarmış. Şimdi gelin Asistan B’nin nasıl kullanıldığına, hassas noktalarına ve özelliklerine birlikte göz atalım.

Öncelikle Asistan B’yi burada yer alan bağlantıdan hemen ücretsiz olarak indirerek işe başlayabilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK