Teknoloji Editörlüğünden Tiyatro Yazarlığına

Teknoloji Editörlüğünden Tiyatro Yazarlığına

0
PAYLAŞ

Yıllardır teknoloji editörü olarak çalışan ve bu arada sanat faaliyetlerini devam ettiren eski editörlerimizden Aykut Göker’in ilk tiyatro oyunu Mavi Tiyatro sahnelerinde tiyatro severleri bekliyor.

Olağan Masallar Tiyatrosu ve Kar Art Yapım işbirliği ile hazırlanan Mavi, karanlığı insan ilişkileri odağında tanımlamaya çalışan, biraz kırmızının, bolca siyahın ve birazcık da beyazın bulaştığı, sürprizlerle dolu gerilim türünde bir tiyatro oyunu. İlk kez aralık ayında seyirciyle buluşan yapım, ocak ayında yeni sahnelerinde yeni sürprizlerle perdelerini açıyor

Mavi7

Daha önce yazdığı ve yönettiği kısa oyunlarla tanınan yazarlardan Aykut Göker tarafından kaleme alınan Mavi, gizemli bir hasta ve onun doktoru arasında geçen sürprizlerle dolu bir öykü. Doktorunun hayatını fazlasıyla yakından takip eden bir hasta ve bu olağandışı duruma karşın sakinliğini korumaya çalışan bir doktor… Mavi, seyircisini görünenin ötesinde yaşanan farklı bir gerçeğe davet ediyor…

Mavi1(1)

Oyuncu kadrosunda, bugüne kadar birçok dizide ve tiyatro oyununda rol alan Can Yaman ile reklamların da tanınan yüzü genç tiyatro oyuncusu Şahin Sancak’ı bulunduran Mavi’de, yönetmen yardımcılığını Derya Şahan üslenirken, ışık ve seste ise Mustafa Uhud Çoban ile Umut Çeşitli yer alıyor.

Mavi5

Olağan Masallar Tiyatrosu ve Kar Art Yapım işbirliği ile hazırlanan Mavi, Ocak ayında 2 farklı sahnede 3 oyun ile seyircisinin karşısına çıkıyor. İzleyiciler ile İstanbul’da 8 ve 23 Ocak’ta Sekizincikat, 28 Ocak’ta ise İkincikat adlı alternatif tiyatro sahnelerinde buluşacak oyunun biletlerine Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Acer CES 2014’de Yeni Ürünlerini Tanıttı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK