Tehlikenin Yeni Adı: The Unknowns

Tehlikenin Yeni Adı: The Unknowns

0
PAYLAŞ

Yeni bir Hacker grubu olan The Unknowns, NASA ve ESA’ya saldırı düzenlendi. Sistemleri ele geçiren The Unknows, NASAve ESA’nın kabul etmesi ile saldırıları durdurdu.

The Unknows adlı bir Hacker grubu son haftalarda yaptığı onlarca saldırılarda kendisinden söz ettirmeyi başardı. Dünya genelinde önemli organizasyonlara saldıran bu grup, ele geçirdiği sistemlerin kullanıcı adlarını, giriş şifrelerini  ve çeşitli ekran görüntülerini internet üzerinden yayınladı.  The Unknows aynı zamanda askeri dokümanlar ve NASA’da çalışan 736 kişinin bilgilerini de yayınladı. NASA ile birlikte Avrupa uzay ajansı ESA’da nasibini aldı.

NASA ve ESA saldırıya uğradıklarını kabul etti. NASA her ne kadar inkar etse de ESA önemli bilgilerin de çalındığını söyledi.

The Unknows, sistemlere nasıl saldırdıklarını ve bu sistemlerin ne tür bir güvenlik açıklarının olduğunu belirttiler. Saldırıya uğrayan kişiler, bu uyarıları dikkate alarak var olan tüm açıkları ve sızıntıları kapattılar. Her ne kadar suskunluklarını bozmasalar da Harvard Üniversitesi, ABD silahlı kuvvetler, Air Force, Renault ve Fransız savunma bakanlığı bu saldırılardan nasiplerini aldıkları biliniyor.

Bu tür grupların gelecekte savaş çıkarabileceğine inanıyor musunuz?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK