Tanıtımına Saatler Kala Apple iPhone 7’nin Kutusu Sızdırıldı

Tanıtımına Saatler Kala Apple iPhone 7’nin Kutusu Sızdırıldı

0
PAYLAŞ

Apple’ın yeni iPhone’ları tanıtmasına saatler kaldı. Heyecanla beklenen bu etkinlik öncesinde iPhone 7’nin kutusu görüntülendi. Apple kutu konusunda da tasarım konusunda olduğu gibi herhangi bir değişikliğe gitmemiş gibi görünüyor.

7box

iPhone 7 ve iPhone 7 Pro (Plus) için bugüne kadar birçok iddia, sızıntı ve haber gündeme geldi. Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırılması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ın Apple tarafından yakın zamanda tanıtılan iPad’lerde olduğu gibi iPhone 7 Pro ismiyle tanıtılacağı da bir diğer iddia. Bu arada iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunan bulunmayan iki ayrı modelden bahsediliyor fakat Apple’ın böyle bir politika izleyeceğini düşünmüyoruz.

Aylardır hakkında bir çok sızıntı, iddia, spekülasyon bulunan yeni iPhone modellerinin tanıtım tarihi herkes tarafından heyecanla bekleniyor. Bu yıl her ne kadar tasarımsal yeniliklerin yerine donanımsal iyileştirmelere sahip cihazlarla karşılaşmayı beklesek de şuana kadar ortaya çıkan haberler yeni cihazın hiç de azımsanmayacak yenilikler barındıracağını gösteriyor.

Yeni cihazda parmak izi sensörü içeren fiziksel ev tuşunun değiştirileceği ve dokunmaya duyarlı yeni bir ana menü ya da ev tuşu kullanılacağı iddiaları daha önce de gündeme gelmişti. Son gelen bilgilere göre ise ev tuşu sadece dokunmatik olmakla kalmayacak aynı zamanda 3D Touch teknolojisini de bünyesinde barındırabilir. Cihazın sızdırılan tasarım detaylarında en net gözlemlenen değişikliklerin başında 3.5mm kulaklık girişinin olmayışı yer alıyor.

Teknik özelliklere bakıldığında 2GB RAM’e sahip iPhone 7 ile birlikte bu yıl iPhone 7 Plus’ın 3GB RAM’le gelmesi bekleniyor. Ayrıca performans batarya tüketimi konusunda oldukça verimli sonuçlar ortaya koyacağı söylenen A10 işlemciler yeni cihazlarda yerini alacak ve bu işlemci 2.4GHz hızında çalışacak.

16GB / 64GB / 128GB hafıza seçenekleri 32GB /128GB ve 256GB olarak güncelleniyor. iPhone 7’nin arka tarafında 12MP çözünürlükte kamera yer alırken iPhone 7 Plus’ta ise çift lense sahip 12MP’lik kamera bulunacak. IPx7 ile birlikte cihazın yarım saat kadar suyun altında kalabileceği belirtiliyor. Ayrıca 3.5mm kulaklık girişi olmayan cihazlar için firmanın kulaklık adaptörünü kutu içeriğine ekleyerek kullanıcıları mağdur etmemeyi planladığı da gelen bilgiler arasında.

Bu arada sızdırılan kutulara bakılırsa iPhone 6 ile başlayan gelenek devam edecek, sade tasarımdaki kutular içerisinde yeni cihazlar kullanıcılara sunulacak gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK