Synology DSM 5.2 Sürümüne Güncellendi

Synology DSM 5.2 Sürümüne Güncellendi

0
PAYLAŞ
Synology DSM 5.2 yazılım güncellemesi firmanın bütün ürün gamını kapsıyor.

Dünyanın önde gelen NAS (Network Attached Storage) üreticilerinden Synology, ürünlerinde kullandığı DSM yazılımını 5.2 sürümüne güncelledi.

Synology DSM 5.2 yazılım güncellemesi firmanın bütün  ürün gamını kapsıyor.
Synology DSM 5.2 yazılım güncellemesi firmanın bütün ürün gamını kapsıyor.

Son kullanıcıdan kurumsal alanlara kadar geniş bir NAS ailesine sahip Synology, ürünlerinde çalışan işletim sistemi Disk Station Manager (DSM) yazılımını 5.2 sürümüne güncelledi. Yeni güncellemeyle beraber kullanıcılara “geliştirme, yedekleme, geri yükleme, ileri seviye bulut entegrasyonu, güvenlik ve önbellekleme” alanlarında ihtiyaca özel depolama seçenekleri sunuluyor. Ayrıca firmanın işletim sistemiyle beraber sunduğu Note Station, DS note, DS audio, DS photo ve Audio Station uygulamaları da güncellenerek daha iyi bir deneyim sunacak hale getirilmiş.

DSM 5.2 güncellemesinin en büyük kazanımlarından biri de SSD caching yani SSD önbellekleme sırasında kullanılan RAM miktarındaki yapılan iyileştirmeler. Firma yazılımda yaptıkları optimizasyonlar sayesinde DSM 5.1 sürümünde SSD önbelleklemede kullanılan RAM miktarını DSM 5.2 sürümünde %90 düşürerek ciddi bir performans kazanımı oluşturmuş durumda. Böylelikle sistem belleği rahatlatılarak diğer servis ve hizmetlerin daha iyi çalışması sağlanmış. Yeni güncelleme DiskStation, RackStation, or Embedded DataStation x10 modellerinden herhangi birine sahip kullanıcılar için indirilebilir durumda.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK