Suyun Üzerinde Gidebilen Araç Önümüzdeki Yıl Geliyor

Suyun Üzerinde Gidebilen Araç Önümüzdeki Yıl Geliyor

0
PAYLAŞ

Su üzerinde hareket edebilen araç olarak tasarlanan ve gelecek yıl satışa çıkarılacak olan Quadrofoil, 2017 model aracın konsepti hakkında merak edilenleri detaylandıracağız.

Bu yıllarda teknolojiye ayak uydurmak ya da yenilikleri takip etmek oldukça güç olmaktadır. Araç konusunda elektrikli otomobillerin son yıllarda en çok tercih edilmesi genellikle kurumsal şirketlerin ‘’ şirket arabası ‘’ adı altında personellerine kullandırtması biliniyor. Özellikle de elektrikli araçların şarj sürelerinin uzun süreli gitmesi ve her alanda rahatça şarj edilebildiğini biliyoruz. Şimdilerde ise elektrik enerjisi ile çalışabilen Quadrofoil isminde bir araç üretildi. Bu aracın tamamen satışa sunulması ise 2017 yılı içerisinde olacak.

İlk olarak baktığımızda Quadrofoil su bisikletine benzeyen bir tasarıma sahip. İlginç kılan ise bu aracın su yüzeyinde elektrik enerjisi ile çalışabilmesi. Diğer su üstü araçlardan farkı benzinli ya da diezel motora sahip olmayışıdır. %100 elektrik enerjisi ile çalışan Quadrofoil büyük bir ilgi çekeceğe benziyor.

 

Nasıl Hareket Ediyor?

Quadrofoil, su yüzeyinde durunca adeta bir tekne gibi düşünülebilir. Fakat, bu araç 10 km hıza ulaştığında su yüzeyine çıkarak sanki sudan bağımsız bir şekilde çalışıyormuş gibi ilerliyor. Üstelik kumanda merkezi ise tamamen dokunmatik bir ekran sayesinde yapılmaktadır.

2 ya da 4 kişilik kapasiteye sahip olan bu araç 2017 yılında piyasaya sürülecek. Hangi ülkelerde piyasaya sürüleceğini buradan kontrol edebilirsiniz. Ancak ülkemizde de Quadrofoil bayiliğini üstlenen kurumların olduğu da bizler için sevindirici bir haber.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK