Supercell’den 2015 Yılı İçin Rekor Gelir!

Supercell’den 2015 Yılı İçin Rekor Gelir!

0
PAYLAŞ

Clash of Clans ve Clash Royale gibi popüler oyunların yapımcısı Supercell, 2015 yılında mobil oyunlardan topladığı gelirleri duyurdu. Kısa bir duraklama döneminin ardından yeniden yükselişe geçen mobil oyun yapımcısı firma sadece mobil platformlardan rekor sayılabilecek bir geliri kasasına koydu.

supercell

Günümüzde revaçta olan mobil uygulama geliştiriciliği artık endüstriyel bir pazar haline gelmiş durumda. Play Store ve App Store gibi 2 büyük uygulama marketinin günlük hasılatlarının milyon dolarlarla ifade edildiği şu günlerde firma haline gelmiş geliştiriciler de bu pastadan paylarına düşen miktarları açıklıyorlar. Daha önce Clash of Clans, Hay Day ve Boom Beach gibi milyonlarca indirme sayısına ulaşmayı başaran Supercell de bunlardan birisi. Dev firma 2015 yılında sadece mobil platformlardaki oyun indirmelerinden ve oyun içi alışverişlerden brüt olarak 848 milyon dolar gibi dev bir para kazanmış. 2014’e göre gelirleri %30 artan firmanın bu başarısının ardında geçtiğimiz yılın son günlerinde yayınlanan ve büyük bir ilgi gören Clash Royale oyununun etkisi olduğu söyleniyor.

Play Store ve App Store’da en fazla gelire sahip olan geliştirici unvanını elinde tutan Supercell’in bu başarısı diğer girişimcilere örnek olmuş durumda. Bakalım 5 milyar dolarlık bir marka değeri olduğu sözü edilen firmanın tahtını bu yıl başka bir geliştirici ele geçirebilecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK