Steve Wozniak: Apple Kulaklık Girişini Kaldırarak Doğru Bir Adım Attı

Steve Wozniak: Apple Kulaklık Girişini Kaldırarak Doğru Bir Adım Attı

0
PAYLAŞ

Apple’ın kurucularından ve eski icra kurulu başkanı olan Steve Wozniak iPhone 7’de kulaklık girişinin kaldırılmasının doğru bir karar olduğunu belirtti.

7 Eylül’de düzenlenen etkinlikte tanıtılan iPhone 7’de kuşkusuz en dikkat çeken detaylar arasında yıllardır alışılagelmiş 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması yer alıyor. Kulaklık kullanımı için aynı zamanda şarj girişi olan lightining girişini kullanmaya başlayan Apple bu konu ile ilgili bir çok eleştiri aldı.

Her yeni iPhone tanıtıldığında, Steve Jobs’ın ölümü ardından işlerin çok değiştiği ve Jobs’ın hayatta olması halinde bu değişikliklerin bir çoğuna izin vermeyeceği konuşuluyor. Fakat Jobs’ın firmayı birlikte kurduğu ve bir zamanlar Apple’ın icra kurulu başkanlığı görevini de yürütmüş olan Steve Wozniak aynı düşüncede değil.

Her fırsatta Android cihazlara olan ilgisi ile ön plana çıkan Wozniak iPhone 7 ile ilgili soruları yanıtlarken cihazı henüz kullanmadığını fakat kulaklık girişinin kaldırılmasının abartıldığı kadar büyük bir sorun olmadığını belirtti. Lightining girişine uygun kulaklıkların zaten kutu içeriğinde yer aldığını vurgulayan Wozniak dileyenlerin küçük çevirici adaptör kullanarak standart kulaklıklarını kullanmaya devam edebileceğini, bunun çok büyük bir sorun olmadığını belirtti.

Apple Watch 2 için de cihazın başarılı olduğunu fakat kendisinin kullanmadığını belirten efsane bilgisayar mühendisi hiçbir zaman Apple’dan ücretsiz bir numune de almadığını belirtti.

Geleceğin teknolojileri hakkında sorulan sorulara da akıllı ev sistemleri ve otomobiller üzerinde geliştirmeler beklediğini söyleyerek cevap veren Wozniak tarafsız tutumu ile yine beğeni toplamayı başardı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK