Steam Milyonlarca Dolar Ceza Ödeyecek

Steam Milyonlarca Dolar Ceza Ödeyecek

0
PAYLAŞ

Steam sunucularında yaşanan problem nedeniyle dün sunucularda çökme meydana gelmişti. Bugün bir darbeyle daha güne merhaba diyen Steam’a Tüketici Hakları üzerinden açılan bir dava sonucunda Steam yüklü bir tazminat ödeyecek.

2.1 Milyon Dolar para cezasına çarptırılan dünyanın PC oyun platformu olarak önde gelen Steam, Avusturalya’dan gelen bu haber ile adeta yıkıldı.

Steam Geri Ödemeleri İçin Büyük Ceza

İlk olarak 2014 yılında başı büyük bir belaya giren Steam, Avustralya yasalarına göre Steam platformu geri ödeme sistemi ve sınırlı şirketlerin lehine çalışıyordu.

Oyuncular geri ödeme alabilmek için Steam şirketinin lehine olan kurallar konusunda bir hayli can sıkıcı duruma gelmeye başlamıştı. Standart olarak Oyuncuların geri ödeme alabilmeleri için Steam şirketinin bu durumu desteklemesi gerekmekteydi.

Avusturya’da yapılan bir alışverişe göre tüketiciler beğenmedikleri ürünü belirli bir zaman diliminde geri iade etmeleri gibi bir hakka sahiptiler. Ancak Steam böyle bir yasayı görmezden gelmesi sonucu şimdi başı büyük bir belaya girmiş oldu.

PC Oyunu üreticisi olan Steam, bundan sonra aldığı kararlar neticesinde, tüketicilere oyun sattıktan sonra eğer, tüketici oyunu 2 saat oynayıp test edip beğenmez ise geri iade hakkına sahip oluyor.

Toplamda 121,24 kişinin Tüketici Hakları mahkemesine dilekçe vermesi sonucu Steam’a para cezası verilmiş oldu. Buna göre Avusturalya yasalarını benimseyen ve kuralların haklı olduğunu savunarak yasalardan yana tavır göstermesi beraberinde indirimi de getirmiş oldu.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK