SSD Disk Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor!

SSD Disk Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor!

0
PAYLAŞ

SSD Diskleri bilmeyen yoktur. İlk çıktığı zamanlarda oldukça pahalı fiyatlarla satışa sunulan SSD’ler belli bir zaman sonra uyun fiyatlarla satışa sunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde minimum fiyattan satılmasını fırsat bilen herkes alma konusunda tereddüt etmezken, şimdilerde ise adeta cep yakıyor diyebiliriz. Fiyatında daha da düşmesi beklenen SSD’ler gün geçtikçe fiyat bakımından daha da yükselecek haberleri geliyor.

Bilgisayarlarda kullanılan normal Hard diskler artık raflardaki yerini almaya başlamış bulunsa da SSD disklerin fiyatının yükselmesi yeniden Hard Diskleri raflardan indirecek gibi görünüyor. SSD Diskler depolamanın yanı sıra hızlı performansıyla da tercih edilen bir donanım olarak biliniyordu. Bir SSD Diskin hızını anlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacak bir etkendir. Kapanmasıyla açılması bir olan inanılmaz bir hıza sahip olan SSD Diskler aynı zamanda yüksek yazma ve okuma hızına sahiptir.

SSD Disklerde fiyat bakımından bir hareket olmasını şu şekilde açıklayabiliriz. SSD oluşumunda büyük öneme sahip olan NAND Yonga Seti  %19,6 zamlanması sonucu, SSD fiyatlarında da artı meydana geldi. DramEXchange araştırma verilerine göre 2016 yılsonuna kadar fiyatın yüksek olacağı bildirildi.

2016 yılının Haziran ayında Samsung marka SSD Disklerin fiyatı 150 $’dan satılırken Temmuz ayında 160 $ civarına ulaşmasına şahit olmuştuk. Kasım ayında 114 $ fiyata kadar düştükten sonra bu fiyattan uzun bir süre devam edeceği düşünülüyor. Tüm SSD Disklerin fiyatları değişkenlik gösterilse de bizim burada belirttiğimiz örnek fiyatlar Samsung EVO 850 SSD Diskler için geçerli diyebiliriz.

ssd_fiyat

Ülkemizde doları yüksek olmasından dolayı da zaten önümüzde bir analiz çıkarmamız mümkün olacaktır. Burada indirimli SSD Disk sahibi olmak için büyük Teknolojik Marketlerin indirim kampanyalarını beklemek ve takip etmek gerekiyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK