Spotify İçin Sağlam Bir Rakip Geliyor

Spotify İçin Sağlam Bir Rakip Geliyor

0
PAYLAŞ

Amerika, Yeni Zellanda ve Avustralya ülkelerinde internetten yayın yapan ve sadece bu ülkelerde dinlenebilecek olan Pandora, artık kabına sığmıyor diyebiliriz. Spotify ‘e rakip olacak olan Pandora ücretsiz olarak internetten dinlenebilen bir radyo olarak biliniyordu. Şimdilerde ise düyanın en iyi müzik hizmeti veren Spotify’ye rakip olmak için bir tanıtım gerçekleştirdi.

Pandora müzik adına tecrübeli olduğu için bu sektörü de iyi bir şekilde takip ederek, alt yapısını oluşturmuş durumda. Spotify gibi yayın yapan Rdio’nun iflas etmesi üzerine bunu fırsat bilen Pandora Rdio’yu satın alarak alt yapısını güçlendirmeyi de ihmal etmemiş. Ödemeli ya da reklamlı kazanç şeklinde yayın yapmaya hazırlanan Pandora 2017 yılı içerisinde işleme başlayacağını bildirdi.

Pandora 2017 yılında yayın hayatına başlayacak olmanın keyfini ve çalışmalarını sürdürürken dinleyicileri ile 10 dolardan hizmet satışına da başlayacak. Kişiye özel kişiselleştirmenin en iyi şekilde yapılması için kolları sıvayan Pandora, yapay zeka teknolojisinden de yararlanarak, kişinin inlediği müzikleri iyi analiz ederek sahibine dinlemesi gereken müzikleri tavsiye olarak listeleyecek ya da sıraya koyacak kadar akıllı bir sistem olacak.

pandora

Pandora ile müzik keyfi bir başka yaşanacak diyebiliriz. Kendisini bir o kadar geliştiren Pandora sayesinde hiç dinlemediğimiz, hiç kulağınıza gelmeyen farklı kültürlere ait olan şarkılara da kulak misafiri olarak dinleme fırsatı yakalayacaksınız. Spotify ile aynı çalışma sistemine sahip olacak olan Pandora, en büyük rakibi olarak Spotify’i görmesi ise iki firma arasında ezeli bir rekabeti de beraberinde getirecek gibi görünüyor.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK