Spor Bisikleti Kavramına 2 Çekerli Anlayış: TwiCycle

Spor Bisikleti Kavramına 2 Çekerli Anlayış: TwiCycle

0
PAYLAŞ

Bisiklet sürmek spor aktiviteleri arasında büyük ve önemli bir yer tutuyor. Özellikle bacak kaslarının gelişimi için pedal çevirmeyi tavsiye eden uzmanlar insanların sağlıklı yaşam için en azından hafta sonlarını bisiklet sürmeye ayırmasını öneriyor. TwiCycle adlı bisiklet, bacak dışında kollar yardımıyla da pedal çevirerek spor bisikleti kavramını iki çeker taşıta dönüştürüyor.

twicycle

Ayakta bulunan pedal sistemine benzer bir düzeneği gidon kısmına da taşıyan TwiCycle, kol ve bacak kaslarının aynı anda çalışmasını amaçlıyor. Bu inovatif gidon istenildiği zaman kilitlenebildiği için kullanıcılar dilerse normal bir bisiklet gibi de kullanabiliyor. Sürücülerinin ileri – geri hareketlerinde zarar görmemesi için normal gidon kısmına bir göğüs pedi yerleştirilen bisiklet bu sayede olası yaralanmaların da önüne geçiyor.

TwiCycle’ın hayata geçmesi için projenin mimarı Boyan Rista yakın zamanda bir bağış kampanyası başlatacak. Eğer bu kampanyada hedeflenen miktar toplanırsa spor bisikletinin gerçeğe dönüşme ihtimali yüksek olarak görülüyor. Rista normal dağ bisikletleri fiyatına satılması planlanan TwiCycle’ı “Bu şey normal yol bisikletlerine benzer bir performans gösteriyor. Spor yapmak için bu bisiklet harika bir seçim!” şeklinde tanımlıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK