Sony’nin Yeni Oyunu H1Z1

Sony’nin Yeni Oyunu H1Z1

1
PAYLAŞ

Sony yeni bir MMO oyunu olan H1Z1 üzerinde çalıştığını duyurdu.

Sony Online Entertainment CEO’su John Smedley yaptığı açıklamada bir free-to-play MMO oyunu üzerinde çalıştıklarını  duyurdu. Oyunun adının ise H1N1 olduğu ilk yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. John Smedley sözlerine oyun hakkında detaylı bilgiler vererek devam ediyor. Oyun dünyasında oyuncuların tek gerçeğinin ölüm olduğunu aktaran Smedley, kendi oyunları H1Z1’i hayatta kalma savaşı verilecek bir MMO oyunu olarak nitelendiriyor.

h1z1-buttonjpg-e3290d_640w

H1Z1 adının ise oyunda yer alan ve tüm dünyaya yayılan bir virüsten geldiği açıklaması mevcut. Bu virüs öyle tehlikeli ki neredeyse tüm insanlığı yok etmek üzere ve sizlerde karakterlerinizle insanlığı kurtarmaya çalışıyorsunuz.

H1Z1 adını ilk duyduğunuzda sanki daha önce bir yerde duymuş gibi hissedebilirsiniz. Geçtiğimiz kış yayılan H1N1 grip virüsü tüm dünyayı kırıp geçirmişti. Belki de H1Z1’in yaratıcıları da tüm dünyayı kırıp geçiren H1N1 virüsünden etkilenerek oyunlarını ortaya koymuşlardır. Elbette ki bu konuda net bir bilgi olmamakla beraber gerçek hayatta ki bir virüsten esinlenilerek bir oyun yaratmak kulağa oldukça etkileyici geliyor.

Smedley  sözlerine ortaya koydukları oyunun diğer hayatta kalma veya zombi oyunlarından ne gibi farklılıkları olduğunu aktararak devam ediyor. H1N1’i farklı kılan en dikkat çekici özellik aynı anda yüzlerce oyuncunun oyunda yer almasını sağlayacak çoklu sunucular. Güçlü çoklu sunucuların yanı sıra oyun içerisinde kendine özel bir ticaret sisteminin bulunması oyuncuları oyuna çekebilecek faktörler arasında yer alıyor.

Oyun Player Studio’a açık olacak bu sayede oyuncuların tasarladığı malzemelerde oyun içerisinde yer alabilecek. Oyunun ne zaman tam anlamıyla piyasaya çıkacağı hakkında ise yapılan bir açıklama bulunmuyor.

Facebook Mesajlaşmayı Kaldırıyor Mu?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK