Sony’nin Android 7.0 Nougat Güncelleme Takvimi Şekilleniyor

Sony’nin Android 7.0 Nougat Güncelleme Takvimi Şekilleniyor

0
PAYLAŞ

Android 7.0’ın resmi olarak erişilebilir hale gelmesi ile Nexus kullanıcıları cihazlarında Nougat’ı kullanmaya başladı. Bu gelişmenin ardından diğer akıllı telefon üreticileri de yavaş yavaş güncelleme takvimlerini netleştirmeye başlıyor. Sony’de hangi cihazlara ne zaman güncelleme vereceği konusunda çalışmalarını sürdüren firmalar arasında yerini alıyor.android-7-0-nougat-guncellemesi-alacak-akilli-telefonlar-86488

 

Android N’e bir önceki sürüme göre yeni özellikler ekleyen Google, geliştirmelerini 3 farklı ana bölüme toplamış. Performans, verimlilik ve güvenlik adı altında 3 farklı bölümden oluşan yenilikler, göründüğü kadarıyla yeni Android’i altyapısal olarak bambaşka bir noktaya taşıyacak. Performans bölümünde Vulkan API desteği sayesinde yüksek grafik isteyen oyunlarda %75 daha güçlü performans sunuyor. Son yaşanan açık skandallarından sonra işi sıkı tutan Android, N sürümünde çok daha güvenlikli bir yapı sunacak. Dosya şifrelemeleri alanında yeni bir teknik kullanan Google bu sayede çok katmanlı güvenlik yapısını devreye alıyor. Ayrıca etkinliği genişletilmiş uygulama güvenliği programı sayesinde Play Store’un daha güvenli bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor.

Verimlilik konusunda ise Android N ile beraber Google, popüler işletim sistemine pek çok yeni oyuncak kazandırıyor. Samsung ve bazı büyük üreticilerin kullandığı çoklu pencere desteği, Android N ile beraber artık bütün Android cihazlarında standart olarak bulunacak. Ayrıca hızlı mesaj yanıtlama, Unicode 9 emoji desteği gibi küçük yenilikler de fark yaratan detaylar olarak yer alıyor.

Xperia Z3+,Xperia Z4 tablet, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra ve Xperia X Performance için güncelleme verileceğini açıklayan Sony cephesinde Android 7.0 ile birlikte arayüzde de bazı düzenlemeler yapılacak. Google’ın Nexus arayüzüne en yakın arayüzlerden birine sahip olan Sony bu sade ve şık yapıyı geliştirerek daha yüksek performansı cihazlarına sunmaya hazırlanıyor.

Sony ile ilgili gelen haberlere göre Ağustos ayı sonu itibari ile 90 günlük süreçte belirtilen tüm modellere güncelleme verilmesi hedefleniyor. Çalışmaların nihai sonuca ulaşmaması neticesi ile resmi olarak güncellemenin ne zaman başlayacağı henüz tam olarak belirlenmiş değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK