Sony’den Windows’a Özel Yönetim Aracı: Xperia Companion

Sony’den Windows’a Özel Yönetim Aracı: Xperia Companion

0
PAYLAŞ

Sony, Windows’a özel yönetim aracı Xperia Companion’ı duyurdu. Xperia Companion, Windows sistemlerde Xperia cihazlara yönetim özelliği sunuyor.

sony-xperia

Sony, kısa bir süre önce Windows’a özel yeni yönetim aracı Xperia Companion’u duyurdu. USB üzerinden Windows sistemlere bağlanan Sony akıllı telefonlar, bu uygulama sayesinde veri aktarımı ve yönetim işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Xperia Companion, veriler üzerinde kopyalama, silme ve düzenleme imkanı sağladığı gibi aynı zamanda kurulu uygulamaların da görüntülenmesine imkan tanıyor. Ücretsiz olarak dağıtıma sunulan yazılım, esasında Sony’nin daha önce hazırlayıp sunduğu Xperia Transfer aracının temellerine dayanıyor diyebiliriz. Herhangi bir Xperia cihazdaki verileri, farklı bir Xperia’ya aktarma desteği sunan Xperia Companion uygulaması, yedekleme ve veri yükleme özelliklerini de destekliyor.

xperia-companion

Uygulamayı kullanabilmek için minimum Intel Pentium 4 serisi ve eşdeğer AMD işlemcilerine ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca 5 GB boş sabit disk alanına ihtiyaç duyan uygulamada en az 2 GB RAM olması gerekiyor. USB 2.0 ya da USB 3.0 üzerinden bağlantı gerçekleştirildiğinde otomatik olarak Xperia Companion uygulaması karşınıza çıkıyor.

Windows XP SP3 (32 bit), Windows Vista, Windows 7, Windows 7 veya Windows 10 sistemlerin desteklendiğini de ekleyelim. Windows RT’ye destek sunulmuyor. 27 MB boyutundaki uygulamayı aşağıdaki bağlantı üzerinden doğrudan Sony web sayfasından indirebilirsiniz.

– PC Companion

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK