Sony Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ’yi Tanıttı

Sony Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ’yi Tanıttı

0
PAYLAŞ

Sony uzun süredir beklenen amiral gemisi Xperia XZ’yi IFA 2016 Fuarı’nda tanıttı. 2016’nın ilk çeyreğinde Z serisinin üretiminin durdurulduğunu açıklayan Sony, Xperia X Performance ve Xperia XA gibi telefonlarını tanıtmıştı. En son yine IFA 2016’da Xperia X Compact’ı tanıtan Sony, ürün gamını genişletmek adına şimdi de Xperia XZ’yi tanıttı.

Sony Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ'yi Tanıttı
Sony’nin yeni amiral gemisi 146 x 72 x 8.1 mm boyutlarında ve 161 ağırlığa sahip. Telefon 5.2 inç boyutunda 1080 x 1920 Full HD çözünürlüklü IPS bir ekran ile geliyor. Ayrıca ekranın 424 ppi değeri bulunurken cihazın ekran kasa oranı da %70.9 olarak belirtiliyor. 3 GB RAM bulunan cihazda 32 GB da dahili depolama alanı bulunuyor. Cihaz Snapdragon 820 işlemcisinden gücünü alırken bu işlemciye grafik ara biriminde Adreno 530 eşlik ediyor. Arkada 23 MP çözünürlüğünde f2.0 diyafram açıklığına sahip, önde de 13 MP çözünürlüğünde yine f2.0 diyafram değerine sahip kameralar bulunuyor. Ayrıca kamerada LG’nin amiral gemilerinde görmeye alıştığımız renk algılama sensörü de kullanılıyor. Kamera kısmında bunlar dışında diğer bir dikkat çeken nokta da şüphesiz ki OIS desteği oluyor.

Sony’nin yeni amiral gemisinin de diğer amiral gemileri gibi suya ve toza karşı dayanıklı olduğunu belirtelim. Son olarak telefonun fiyatından bahsedelim. Xperia XZ’nin fiyatı 700 dolar olarak açıklandı ve ekim ayında da satışa sunulması bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK