Sony Xperia’lara Android 4.4 KitKat Geliyor!

Sony Xperia’lara Android 4.4 KitKat Geliyor!

0
PAYLAŞ

Sony’nin Android 4.4 KitKat güncellemesi vereceği modeller yavaş yavaş ortaya çıkıyor

Heyecanla beklenen Android 4.4 KitKat güncellemesi Sony Xperia ailesine de geliyor. Sony’nin phablet modeli Xperia Z Ultra, üst seviye akıllısı Xperia Z1 ve Xperia Z1 Compact modelleri KitKat’a geçecek olan ilk Xperia modelleri arasında yer alıyor.

sony_xperia_z1_haber11

Sony’nin kendi uygulamalarını da içeren son güncelleme sayesinde daha iyi performans ve daha verimli hale getirilen bellek kullanımı kullanıcılara sunulacak. İlk aşamada gelecek olan güncelleme, aşağıdaki yenilikleri sunacak;

· Geliştirilmiş Durum Çubuğu ve Hızlı Ayar Yapabilme seçenekleri sayesinde kullanıcılar sadece görmek istedikleri uyarıları görebilecekler.

· Sony PlayStation 4’ten ilham alınarak yenilenen arayüz sayesinde hem kilitli ekran hem de masaüstü için şık animasyonlar ve canlı duvar kağıtları KitKat güncellemesine eklenen özellikler.

· Ayrıca Sony’nin kendi uygulamaları da yeni versiyonları ile son güncellemede yer alıyor. Mesajlaşma, MyXperia, Smart Connect, Small apps, TrackID, TrackID TV, Sony Select ve Akıllı Sosyal Kamera gibi uygulamalar iyileştirilerek en güncel versiyonları yeni güncelleme ile kullanıcılara sunuluyor.

· Yepyeni arayüzleri Sony Select’ten indirebilme fırsatı sunan Xperia Themes, kişiye özel benzersiz bir arayüz deneyimini kullanıcılara sunuyor. Xperia Theme sayesinde, Xperia kullanıcıları akıllı telefonlarını 280 farklı şekilde kişiselleştirebiliyor.

Peki diğer modeller Android 4.4 KitKat’a kavuşacak?

Sony’nin geçtiğimiz kış tanıttığı Xperia Z, Xperia Tablet Z ve Xperia ZR modelleri için de Android 4.4 KitKat sürümü yayınlanacak. Fakat güncellemenin yayınlanması yaz aylarını bulacak.  2013 yılında çıkan Xperia L ve SP gibi modellerin ise Android 4.3 güncellemesinden sonra, Android 4.4’e geçip geçmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK