Sony Xperia X Compact ve Xperia XZ Sızdırıldı

Sony Xperia X Compact ve Xperia XZ Sızdırıldı

0
PAYLAŞ

Japon akıllı telefon üreticisi Sony, Xperia X serisinden sonra şimdi de Xperia X Compact’ı tanıtmaya hazırlanıyor. Sony Xperia X Compact’ın görüntüsü ve özellikleri Twitter’da birçok bilgiyi sızdırmasıyla alıştığımız @evleaks tarafından sızdırıldı.

İşte Sony Xperia X Compact:

Sony Xperia X Compact Sızdırıldı 2

 

2016’nın ilk çeyreğinde Z serisine devam etmeyeceğini duyuran Sony, kullanıcılarını şok etmişti. Bu karardan sonra Xperia X serisine yoğunlaşan şirket Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra, Xperia X Performance modellerini tanıtmıştı. Sony’nin şimdilerde ise yaklaşan IFA 2016 fuarında Xperia XR modelini tanıtması bekleniyor. Ayrıca telefon modellerini daha da zenginleştirerek birçok kullanıcıya hitap etmek isteyen şirket Xperia X Compact’ı da Almanya’da düzenlenecek IFA 2016’da tanıtacak.

Xperia X Compact Twitter’da @evleaks tarafından sızdırıldı. Sızdırılan bilgilerde cihazın 4.6 inç ekran boyutuyla geleceği belirtiliyor. Telefonda 3 GB RAM bulunurken dahili depolaması hakkında bilgi bulunmuyor. Ayrıca Snapdragon 650 işlemci kullanan Xperia X Compact’ın grafik işlem birimi hakkında da bilgi bulunmuyor. Arkada 23 MP çözünürlüklü, önde ise 13 MP çözünürlüklü kamera kullanılıyor. Ayrıca cihazın sd kart desteğinin bulunduğu ve parmak izi tarayıcısına da yer verildiği gelen bilgiler arasında. Sızdırılan görsellerde serinin önceki telefonları gibi sağ tarafta ses tuşları ve güç tuşunun bulunduğu da görülüyor.

Ayrıca Sony tarafından sızan bilgiler arasında yeni bir telefon adı daha geçiyor. Sony’nin Hollanda sitesinde görselde kırmızı işaretlenen yerde de görüldüğü üzere Sony Xperia XZ’den söz ediliyor. Ancak bu sızıntı dışında telefonla alakalı herhangi bir bilgi bulunmuyor.

xperia-x-compact

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK