Sony, Xperia Projektör ile Her Yüzeyi Dokunmatik Yapabilecek

Sony, Xperia Projektör ile Her Yüzeyi Dokunmatik Yapabilecek

0
PAYLAŞ

Almanya’da düzenlenen IFA 2016 Fuarı birbirinden değişik teknolojik cihazların tanıtılmasına vesile oldu. Sony Xperia Projektör’de bunlardan biri. Sony yeni ürünü ile istisnasız her yüzeyi dokunmatik hale getirebiliyor.

Sony Xperia Projektör ile Her Yüzeyi Dokunmatik Yapabilecek
Üstteki görselde görüldüğü üzere siyah projeksiyon duvara bir yansıtma işlemi gerçekleştiriyor ve android deneyimi duvarlar dahil istenilen her yüzeye taşınabiliyor. Sony, Xperia Projektör’ü ilk olarak Barselona’da düzenlenen MWC 2016’da tanıtmıştı. Ancak yılın ilk yarısında ürün tam anlamıyla hazır değilken Sony yeni cihazını Eylül ayına yetiştirmeyi başarmış. Cihazın seri üretim ile satışa sunulması hakkında herhangi bir tarih bilgisi verilmezken 2017 Nisan ayı civarında satışa sunulacağı ihtimali konuşuluyor.

Sony, ilgi çekici projektör cihazında Android için tasarlanan ve Google Play’de bulunan tüm uygulamaları çalıştırabiliyor. Cihaz yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor. Cihazın tüm android işlemlerini yerine getirebilmesi (Web’de gezinme, e-posta, video izleme, uygulama çalıştırma vs.) ve kolay taşınabilir olması ürünün işlevselliği ve albesini artıran yanları oluyor.

İstenilen ortamda ve istenilen yüzeye yansıtılan dokunmatik alan ise 21 inç boyutunda. Ayrıca cihazın sim kart desteği de bulunuyor. Yani istenildiği taktirde telefon görüşmeleri ve hatta üzerindeki entegre kamera sayesinde görüntülü görüşmeler dahi yapılabiliyor.

Sony bu ilginç ürünün fiyatı ve piyasaya çıkışı ile ilgili şuan için hiçbir bilgi vermiyor.

Sony’nin IFA 2016’da tanıttığı diğer ürünler:

Sony Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ’yi Tanıttı
Sony Xperia X Compact Tanıtıldı

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK