Sony PlayStation VR Amazon’da Kısa Sürede Tükendi

Sony PlayStation VR Amazon’da Kısa Sürede Tükendi

0
PAYLAŞ

Sony PlayStation VR, Amazon’da kısa sürede tükendi. Ön siparişe açılan PlayStation VR sanal gerçeklik ürününün stokları çok kısa bir süre içerisinde tükendi.

sony-playstation-vr

Teknoloji üreticileri özellikle son birkaç yıldır yeni nesil giyilebilir ürünlere yöneliyorlar. Akıllı saat, akıllı bileklik ve benzeri ‘giyilebilir’ ürünlerin yanı sıra, sanal gerçeklik alanında da birçok farklı çalışma gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz dönemlerde Facebook’un şirketi Oculus, Rift isimli sanal gerçeklik ürününü duyurmuş ve ürünün ön siparişlerini başlatmıştı. Benzer şekilde Samsung ve HTC de sanal gerçeklik ürünlerinin tanıtımlarını gerçekleştirdi. Japon üretici Sony de uzunca bir süredir PlayStation VR üzerinde çalışıyor.

Şirket, bir süre önce sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ı Amazon.com’da ön siparişe açmıştı. Sony’nin verdiği stok, kısa süre içerisinde tükendi. Amazon’un başta Fransa olmak üzere İngiltere ve Almanya merkezleri Sony’e stokların kısa sürede tükendiğinin raporunu gönderiyor. Aslında bu rapor stokların yeterli olması durumunda çok daha fazla Sony PlayStation VR’ın satışının gerçekleştirilebileceğini gösteriyor.

PlayStation VR, Ekim ayında satılmaya başlanacak. Ancak bu yoğun ilgi, Sony’nin stokları çok daha yükseltmesi anlamına geliyor diyebiliriz. Şirket, PlayStation 4’te izlediği kademeli satış politikasını bu üründe de aynı şekilde devam ettiriyor. Dağıtımı yapılacak ilk parti ülkeler arasında Türkiye’nin yer almadığını da ekleyelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK