Sony, PlayStation 4K’nın Varlığını Doğruladı

Sony, PlayStation 4K’nın Varlığını Doğruladı

0
PAYLAŞ

Oyun konsolu sektörünün en büyük temsilcisi olan Sony’nin en yeni konsolu PlayStation 4, çıkışından bugüne kadar 30 milyon adetten daha fazla bir satış rakamına ulaştı. Japon marka, dünyanın en fazla satan oyun konsollarından PlayStation 4’ü temel alacak olan yeni versiyonun varlığını resmen doğruladı.

playstation 4k varlığını

Geçtiğimiz aylarda Sony’nin PlayStation 4 Neo adıyla bir ara konsol modeli tanıtacağı söylentisi yayılmıştı. Mevcut modelden donanımsal olarak daha gelişmiş olacak bu ara modelin varlığı, Sony Interactive Entertainment CEO’su Andrew House’un açıklamalarıyla beraber resmi ağızdan kesinleşmiş oldu. House Financial Times gazetesine yaptığı açıklamada, Sony’nin E3 2016 fuarında bir cihaz tanıtmayacağını fakat ilerleyen dönemde bir ara PS modeli görebileceğimizi açıkladı. Bu açıklama ile beraber kesinleşen modelin özellikleri de yavaş yavaş netleşmeye başladı.

Neo kod adlı yeni oyun konsolu büyük ihtimalle PlayStation 4K adını alacak. Adından da anlaşılacağı üzere 4K çözünürlüğe kadar görüntü desteği verecek olan PlayStation 4K; daha hızlı bir işlemciye ve iyileştirilmiş genel özelliklere sahip olacak. Bahar aylarında tanıtılması beklenen ara model, bakalım daha gelişmiş bir PlayStation bekleyen kullanıcıları memnun etmeyi başarabilecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK