Sony MWC 2017’de 2 Yeni Cihaz Tanıtmaya Hazırlanıyor

Sony MWC 2017’de 2 Yeni Cihaz Tanıtmaya Hazırlanıyor

0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarında bu yıl beklediğini çok fazla bulamayan Sony gelecek yıl Şubat ayında düzenlenecek MWC 2017’de 2 yeni cihaz tanıtmaya hazırlanıyor. Sony Xperia G3121 ve G3112 kod adlarına sahip olduğu görülen cihazların orta seviyede konumlandırılabileceği belirtiliyor.

Xperia, Sony’nin (Önceden Sony Ericsson) 2010 yılından itibaren çıkarmış olduğu dokunmatik ekranlı, Android işletim sistemli cihazların genel adıdır. Bununla beraber, 2008-2009 yılları arasında çıkan Windows Mobileişletim sistemli Sony Ericsson Xperia X1 ve Sony Ericsson Xperia X2 de Xperia ismiyle anılmıştır. Kelimenin ilk kullanımı o zamandır ve İngilizce “deneyim, tecrübe” anlamına gelen “experience” kelimesinden türetilmiştir. 2012 yılı itibariyle Sony, Ericsson’un Sony Ericsson’daki hisselerini satın almıştır. Sony Ericsson ismini Sony Mobile veya Sony Xperia olarak kullanan Sony, bu seriyle büyük başarılar yakalamıştır. Daha sonra Sony dört ekran stratejisi bağlamında “Xperia” ismini akıllı telefon ve tabletlerinde kullanmaya başlamıştır. En son amiral gemisi akıllı telefonu Xperia Z3 olup, selefi Sony Xperia Z2 dünyanın en iyi akıllı telefonları arasında gösterilmektedir. Sony Mobile, 2012’nin son çeyreğinde (Çin’li akıllı telefon üreticileri dışında) dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi olmuştur.

Bu sürecin devamında rakiplerine nazaran daha az modeli piyasaya süren Sony son dönemde Xperia X serisi ile gündeme geldi. Xperia X, Xperia XA ve Xperia X Performance’ın ardından Xperia XZ’yi tanıtan firma beklentilerinin tam karşılığını bulamadı. Her ne kadar Sony’nin akıllı telefon üretimine son vereceği söylense de firma yeni cihazlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Kod adları sızdırılan ve MWC 2017’de tanıtılması beklenen cihazların ardından muhtemelen yeni bir amiral gemisi modeli de karşımıza çıkacaktır.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK