Sony Full Frame Fotoğraf Makinesi A99 II’yi Duyurdu

Sony Full Frame Fotoğraf Makinesi A99 II’yi Duyurdu

0
PAYLAŞ

Son full frame fotoğraf makinesini 4 yıl önce tanıtan Sony nihayet beklenilen yeni cihazını duyurdu. 42.4 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebilen A99 II, kullanıcılarına olağanüstü hızlı netleme vadediyor.

Sensör büyüklüğü konusunda farklı bir kategoriyi temsil eden full frame makineler beklenildiği ilgiyi henüz göremedi fakat firmalar bu kategorideki cihazlarını geliştirmeye devam ediyorlar.

Dijital fotoğraf makineleri çıkmadan önce 35mm ebatında standart filmler kullanılıyordu. Günümüzde dijital fotoğraf makinelerinde eskiden kullanılan film yerine bir dijital görüntü algılayıcı ya da kısaca sensörler kullanılmaya başlandı.

Eskiden çektiğimiz fotoğraflar filmler üzerine kaydediliyordu ve her bir fotoğraf için kapladığı alan 24x36mm boyutundaydı. Günümüzde filmlerin yerini yukarıda belirttiğimiz gibi ışığa duyarlı dijital sensörler aldı. Anlaşılacağı üzere bu dijital sensörlere full frame denmesinin sebebi ise 35mm filmlerde olduğu gibi standart ebat 24x36mm kabul edilmesinden kaynaklanmaktadır. Yani dijital dönemdeki full frame tabiri, analog dönemdeki film tabiriyle aynı boyutta sensöre sahiptir.

DSLR tarzı bir gövdeye sahip olan Sony A99 II, 42.4 megapiksel sensörlü kamera, aynı zamanda 79 özel çapraz nokta ve 399 tamamlayıcı noktaya sahip olan yeni hibrit faz algılamalı otomatik odak sistemini de barındırıyor. 5 eksenli görüntü dengeleyici sistem, tam piksel çıktılı 4K video kaydı da diğer özellikler arasında yer alıyor.

A99 II modeli kasım ayında, 3200$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK