Sony 8K Televizyonunu 2020’de Satışa Sunacak

Sony 8K Televizyonunu 2020’de Satışa Sunacak

0
PAYLAŞ

Ekran teknolojilerinin her gün biraz daha gelişmesi ile 8K’ya kadar yükselmiş durumdayız. Biz daha 4K’ya uyum sağlayamamışken Japon teknoloji üreticisi Sony ilk 8K televizyonunu 2020’de satışa sunacağını açıkladı.

Sony 8K Televizyonunu 2020’de Satışa Sunacak

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları geçtiğimiz günlerde henüz sona ermişti ki Japonya, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için hazırlıklara başlamış durumda. Japonya’nın 8K deneme yayınları yaptığını sizlere duyurmuştuk. Haberin detayları için tıklayın: Japonya 8K Yayına Geçiyor!

Bu test yayınının ardından Japonya, şimdilerde ise Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarının 8K olarak yayınlanması için çalışıyor. Olimpiyat yayınlarının 8K izlenebilmesi adına Sony de planlarını 2020’ye göre ayarladı. Sony ve Panasonic, Japonya devlet televizyonu HNK ile iş birliği yaparak Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarını 8K olarak yayınlayıp halka izletebilecekler. Ayrıca daha önce Sharp, 8K televizyonunu tanıtarak satışa sunmuştu. Fakat Sharp’ta tıpkı Sony ve Panasonic gibi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nı çok önemsiyor ve konu ile ilgili kampanyalarını şimdiden hazırlıyor. Sharp’ın ilk çıkardığı 8K televizyonların 400 bin Türk Lirası’ndan fazla bir fiyat etiketinin bulunduğunu hatırlatalım. 8K televizyonların fiyatlarının çok pahalı olması sebebiyle Japonya, halka açık büyük platformlar kurarak Rio 2016 Olimpiyat Oyunlarının bir kısmını 8K yayınlayabilmişti.

Japon teknoloji üreticilerinin ve devlet televizyonunun 8K konusundaki çalışmaları ortada iken şuan dünyanın farklı bir bölgesinden Japonya’ya cevap gelmiyor. Bakalım gelecek senelerde günlük hayatımızdaki yayınlar ve ekranlar nasıl şekillenecek?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK