Snapdragon, Android Wear Cihazlara Taşınıyor

Snapdragon, Android Wear Cihazlara Taşınıyor

0
PAYLAŞ

Snapdragon yongaların Qualcomm tarafından, Android Wear giyilebilir cihazlara taşınacağı belirtiliyor.

Snapdragon yongalar, tablet ve akıllı telefon pazarlarında en çok tercih edilen işlemci yongaları arasında başta gelmeye devam ediyor. Ancak Qualcomm’un Snapdragon yongalar hakkındaki planları sadece bunlardan ibaret değil. Snapdragon yongaların kullanılacağı yeni teknoloji alanı, giyilebilir cihazlar olacak. Son dönemde düzenlenen teknoloji fuarları ve üst üste gelen açıklamaların ardından giyilebilir cihazların, teknoloji dünyasının yeni gözdesi olduğunu anlamak pek de güç değil.

Android_Wear_scroll

Teknoloji dünyasında son dönemde hızla yükselen giyilebilir cihazlar, birçok teknoloji devinin önümüzdeki döneme dair en önemli planları arasında yer alıyor. Önümüzdeki aylarda başta akıllı saatler olmak üzere birçok giyilebilir cihazın piyasaya sürülmesi beklenirken, daha birçok giyilebilir cihazın da yakın zamanda resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Google ve Samsung, giyilebilir cihazlar konusunda en istekli firmaların başında geliyor ve her iki firmada akıllı saatlerine uygulama geliştirmeleri için teknoloji geliştiricilere yönelmiş durumda. Ancak hızla yükselen giyilebilir teknolojiler alanında faaliyet göstermek isteyen firmalar bunlardan ibaret değil. Akllı telefon işlemcilerinde belki de bir numaralı firma olan Qualcomm da, Snapdragon yongalarını giyilebilir cihazlara taşıyarak bu pazara girmeyi amaçlıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Qualcomm sözcüsü, firmanın giyilebilir teknolojiler alanındaki çalışmalarını doğruladı ve Android Wear giyilebilir cihazlar için yonga desteği sağlayacaklarını açıkladı. Google ile birlikte Android Wear cihazlar üzerinde çalışmakta olduklarını belirten Qualcomm, yapım aşamsında birçok ürünlerinin olduğunu açıkladı.

HTC Desire 816′ya Çin’de İlgi Büyük

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK