Sırt çantanızda taşıyabileceğiniz araba

Sırt çantanızda taşıyabileceğiniz araba

0
PAYLAŞ

Cocoa Motors adlı bir Japon firması bir sırt çantasına sığabilecek kadar küçük, 3 kilogram ağırlığında bir araba üretti.

walkcar araba

Japon teknoloji firması Cocoa Motors, bireysel taşımacılık anlayışına yepyeni bir yaklaşım getirecek ‘WalkCar’ adlı bir buluşa imza attı. “Dünyanın en küçük elektrikli arabası” olarak nitelendirilen WalkCar, bir sırt çantasına sığabilecek boyutlarda olan bu araç, alüminyum yüzeyinin altında bulunan tekerlekleriyle bir yolcuyu taşıyabiliyor.

3 kg ağırlığında ve ortalama bir dizüstü bilgisayar genişliğindeki söz konusu araç, 120 kg kadar olan ağırlıkları rahatlıkla taşıyıp saatte 10 kilometreye kadar hız yapabilecek bir kapasiteye sahip.

Hem ev içerisinde hem de dışarıda kullanılmak üzere iki versiyona sahip olan dört tekerlekli WalkCar, bir lityum bataryadan güç alıyor ve tam bir saat boyunca tam kapasitede çalışmaya devam edebiliyor.

Kendisinden biraz daha hantal bir yapıdan olan iki tekerlekli Segway cihazıyla benzer bir biçimde çalışan WalkCar’da, kullanıcılar ağırlıklarını verdikleri yöne doğru ilerleyebiliyorlar. Üzerine çıkıldığında otomatik olarak çalışmaya başlayan cihazı durdurmak için yine basitçe üzerinden inmek yeterli oluyor.

WalkCar’ın önümüzdeki yılın bahar aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK