Seagate SSD Pazarına Girdi

Seagate SSD Pazarına Girdi

0
PAYLAŞ

Seagate, 600 ve 600 Pro modelleriyle tüketiciye yönelik, 1200 modeliyle de kurumsal SSD pazarına giriş yaptığını duyurdu. Yıllardır mekanik ve hibrid sabit disk üretimi gerçekleştiren Seagate’in SSD pazarına girişi sektöre canlılık getirebilir.

Geçtiğimiz yıl meydana gelen doğal afetlerden büyük darbe alan mekanik sabit disk üreticileri farklı çözümlerle yaralarını sarmaya çalışıyor. Sektörün öncü firmalarından Seagate’de piyasada artan SSD kullanımını göz önünde bulundurarak SSD pazarına giriş yaptı.

Seagate SSD Pazarına Girdi-2

Tüketiciye yönelik 600 ve 600 Pro model piyasaya süren Seagate, 100GB ve 480GB arasında değişen depolama alanları sunuyor. 600 serisinde 3 yıl garanti sunan Seagate, daha iyi NAND kullanılan 600 Pro serisinde 5 yıl garanti veriyor. Şuan için SSD’lerin ne zaman ve ne kadara satılacağına dair bilgi bulunmuyor.

Seagate SSD Pazarına Girdi-1

Ayrıca Seagate, kurumsal alana yönelik Seagete 1200 SSD modelini de duyurdu. 100GB ila 800GB’a kadar depolama alanı sunması beklenen Seagate 1200 serisinin de ne zaman piyasada olacağı ve fiyatına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.

En İlginç Google Glass Videoları

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK