Çocuklar İçin Güvenli Bir Sanal Dünya

Çocuklar İçin Güvenli Bir Sanal Dünya

3
PAYLAŞ

Türkiye’nin en başarılı oyun sitelerinden biri olan Sanalika, çocuklar için güvenli internete öncü olacak özellikler ile yenilendi. Sanalika’nın yaratıcısı Oyun Stüdyosu, geliştirdiği 5 Aşamalı Güvenlik Sistemi ve Cep Telefonuyla Üye Onay Sistemi ile, bilinçli ve duyarlı internet rahatlığını sunuyor.

Sanalika, kullanıcıların kendilerini çizgi karakterlerle ifade edebildikleri, arkadaşlarıyla sohbet edip oyun oynayabildikleri, renkli mekanlardan oluşan, şehir görünümünde bir sanal dünya. Günden güne gelişen bu eğlenceli dünyada, oyuncular cadde ve parklarda geziyor; konser, sinema, sergi gibi kültürel aktivitelere katılıyor; dart, tilt, pong gibi oyunlar oynuyorlar. İsterlerse kostümcü, kuaför, oyuncakçı gibi mağazalara uğruyor; ev ya da kafe alıp zevklerine göre dekore ediyorlar. Çocuklar, gerçek hayatta yapmayı sevdikleri hemen hemen herşeyin sanal karşılığını bulabildikleri Sanalika dünyasında, artık daha da güvenli bir şekilde vakit geçiriyorlar.

Sanalika’nın yeni güvenlik önlemlerinin başında, uygunsuz içerikli konuşmaların önüne geçilmesini sağlayan “5 Aşamalı Güvenlik Sistemi” geliyor. Geliştirilen filtre sistemi sayesinde, çocukların oyun sitelerinde karşılaşma riski olan küfürlü konuşmalar; cinsellik içeren veya cinselliği çağrıştıran sözler; kumar, uyuşturucu madde vb. kötü alışkanlıkları çağrıştıran her tür içerik; MSN’den görüşme, kamera açma gibi kullanıcıları kişisel bilgilerini paylaşmaya yönlendirecek konuşmalar otomatik olarak engelleniyor.

“Cep Telefonuyla Üye Onay Sistemi” sayesinde, Sanalika kullanıcıları oyun içinde anonim olarak yer almaya devam ederken, Oyun Stüdyosu için ulaşılabilir kişiler haline geliyor. Sanalika, 18 yaş altı kullanıcılar için ise, “Ebeveyn Onaylı Üyelik Sistemini zorunlu tutuyor. Çocuk kullanıcılar, Sanalika’ya kayıt olurken belirttiği doğum tarihine göre, 7-12 veya 13-17 yaş aralığı için programlanmış dünyaya dahil ediliyor ve sadece bu yaş grubu ile iletişim kurabiliyor. Ebeveynler aynı zamanda, bilgisa-yarlarına ücretsiz olarak yükleyebilecekleri “Aile Koruma Programı” ile çocuklarının Sanalika’da geçireceği zamanı kontrol altında tutabiliyorlar.

Tüm yeni özellikleri ve geliştirdiği güvenlik sistemleri ile Sanalika, hem çocuklar, hem ebeveynleri için ideal bir sanal dünya sunuyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

3 YORUMLAR

  1. Ben Sanalikaya ilk başladığımda birşey bilmiyordum.Ama şimdi herşeyi biliyorum.Ve Sanalikayı severek oynuyorum.Böyle güzel oyunları ve güvenli olmalarını da seviyorum.SANALİKA OYUNUNU ÇOK SEVİYORU.Kullanıcı adım:water_girl_404

BİR CEVAP BIRAK