Samsung’un Yeni Katlanabilir Ekran Patenti Göründü

Samsung’un Yeni Katlanabilir Ekran Patenti Göründü

0
PAYLAŞ

Samsung’un yeni katlanabilir ekran patenti göründü. Teknoloji devi, yeni katlanabilir ekran üzerinde çalışıyor. Örnekler, yeni çizimlerle ortaya çıktı.

samsung-katlanabilir-ekran1

Uzunca bir süredir Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un katlanabilir ekran konusunda yeni adımlar atacağı yönünde söylentiler var. Yani şirket, önümüzdeki süreçte akıllı telefonlarında katlanabilir yapıdaki ekranları kullanabilir. Samsung, katlanabilir ekranlarla alakalı çalışmalarını sürdürürken bir yandan da patent konularıyla ilgileniyor. Son olarak ABD Patent ve Marka Ofisi USPTO’nun kaydını yaptığı yeni teknoloji, katlanabilir yeni bir ekran konseptine işaret ediyor.

Yeni tescil ettirilen patente dair ayrıntılar belli değil. Ancak, görsellere bakıldığında ekranın farklı bir katlama mekanizmasına sahip olduğu rahatça görülebiliyor. Akıllı telefonun gövdesine yerleştirilen panel, yukarıya doğru kaldırıldığında ekran daha fazla açılıyor ve ekranın altında kalan bölümler de kullanıcının karşısına çıkıyor.

samsung-katlanabilir-ekran2

Az önce de belirttiğimiz gibi şu an kullanım sistemine ilişkin net bilgiler yok. Önümüzdeki süreçte bununla alakalı 3D çizimler ve görseller ortaya çıkacaktır ve detaylar bu sayede daha da netleşecek elbette. Samsung’un yeni ve orjinal bir fikir aradığı kesin. Güney Koreli şirketin bu katlanabilir ekran konseptini ne zaman hayata geçireceği ise merak konusu.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK