Samsung’un Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Samsung’un Yeni Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

0
PAYLAŞ

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un bir süredir üzerinde çalıştığı bilinen tam anlamıyla katlanabilir akıllı telefonuna ait bir patent daha ortaya çıktı. Cihazın tasarımında dikkat çeken detaylar arasında tam ortadan katlanabiliyor olması öne çıkıyor.

Akıllı telefon pazarı o kadar acımasız bir rekabet içeriyor ki firmalar sürekli olarak yeni ürünlerin yeni teknolojilerin peşindeler. Son yılların en çok heyecan uyandıran gelişmelerinden olan bükülebilir ekran teknolojileri öyle görünüyor ki çok yakında ceplerimize girmeye hazırlanıyor.

samsung-4-scroll-com-tr

Esnek ekranlı cihazların en büyük sorunu dahili donanım bileşenlerinin bükülebilir yapıda olmaması. Batarya anakart çipi gibi yapılar bükülebilir, esnek yapıda değiller. Bu teknolojinin kullanılmasına yardımcı olabilecek yapı ise katlanılabilir tasarım. Bir düşünün, standart hali ile 4 inç büyüklüğünde olan akıllı telefon 2 katmandan oluşuyor ve açıldığında 8 inç boyutuna ulaşıyor. Akıllı telefonunuz phablet yada tablet olarak kullanılabilir hale geliyor. Mevcut gelişmeler göz önüne alındığında 2017 yılı sonlarında bu teknolojiye sahip akıllı telefonları görmemiz sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

samsung-2-scroll-com-tr

2017 Nisan ayı itibari ile ilk örneklerini görmeyi beklediğimiz Samsung X serisi hakkında ortaya çıkan son patent gerçekliğe en yakın tasarım olarak dikkat çekiyor. Cihazın standart akıllı telefon tasarımına sahip olduğu, orta noktasından ikiye katlanabildiği görünüyor. Ayrıca cihazın ön yüzünde standart Samsung cihazlarda yer alan ana menü tuşu da yer alıyor.

samsung-3-scroll-com-tr

Bu da cihazın batarya ve donanım ekipmanlarının esnek yapıya sahip olmasına gerek olmadığını ortaya koyuyor. Bakalım heyecanla beklenen bu tasarım ne zaman karşımıza çıkacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK