Samsung’un Oyuncu Laptopu Türkiye’de

Samsung’un Oyuncu Laptopu Türkiye’de

2
PAYLAŞ

Samsung, performanstan ödün vermeden daha akıllı ve zengin oyun deneyimi sunmak için tasarlanan Samsung 7 Serisi GAMER dizüstü oyun bilgisayarları Haziran ayında Türkiye’de kullanıcılarla buluşuyor.

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciyle çalışıyor. Seri, en son teknolojik oyun deneyimini yaşatan NVIDIA GTX675M HD grafik kartı ve 8GB’lık ExpressCache sistemini içeriyor. Bu sayede oynama hızının yanısıra, Full HD özellikli 1920X1080 çözünürlüklü, 17.3 inçlik ekranı ile de zengin bir görsel deneyim sunuyor.

En İyi Oyun Laptopları

7 Serisi GAMER, oyun deneyiminde en mükemmel deneyimi sunmak için tasarlanmış olsa da, farklı özellikleri ile de dikkat çekiyor. Örneğin; Mod Kadranı kullanılarak, dört farklı optimizasyon modundan tercih edilen kolayca seçilebiliyor. Esas mod olan “Oyun” moduna ek olarak, günlük kullanım için “Dengeli”, sessiz ortamlarda kullanım için “Kütüphane” ve pilden maksimum performans elde etmek için de “Yeşil” modu bulunuyor.

7 Serisi Gamer, kesintisiz maksimum performans sunmak için optimize edilmiş ayarlar sunuyor. Örneğin; “Oyun” modunda CPU performansı maksimum seviyeye çıkıyor; turbo soğutma sistemi %100 fan hızıyla çalışıyor ve touchpad otomatik olarak, oyun sırasında yanlışıkla dokunulması durumuna karşı önlem amacıyla devre dışı kalıyor.

Ayrıca, serinin ergonomik, yuvarlak hatlı tuşlara sahip, 2.7mm’lik tuş vuruşu ve ayrık ok tuşları ile yüksek kaliteli masaüstü bilgisayar klavyesi tipi oyun klavyesi, dizüstü bilgisayarda oyun sırasında kullanıcıya daha fazla kontrol sağlıyor. Karanlık ortamlarda klavye arkadan beyaz, “Oyun” modundayken de mavi aydınlatmalı oluyor. “Oyun” modunda ayrıca oyun için kullanılan tuşların üzerleri kırmızı ışıkla belirginleşiyor ve Windows tuşu da devre dışı kalıyor.

Güçlü Intel Core i7 dört çekirdekli işlemci en zorlu ve dikkat gerektiren uygulamalarda ve oyunlarda olağanüstü performans sunuyor. İşlemci dinamik olarak Turbo Boost teknolojisini sayesinde, gücü en çok ihtiyaç duyulan yere tahsis ediyor. Bu da kullanılmayan uygulamalara ayrılan işlemci gücünü saklıyor ve ihtiyaç olan yere aktarılmasına olanak sağlıyor. Oyun modundayken, Turbo Boost teknolojisi CPU’yu turbo hızında soğutuyor ve en aşırı koşullarda dahi maksimum performansı garanti ediyor.

İşlemciyi, ana karttaki flash belleğe 8GB ek bellek kapasitesi sağlayan yenilikçi ExpressCache teknolojisi tamamlıyor. Bu teknoloji, akıllı, otomatik ön belleğe alma özellikli ultra hızlı bir HDD görevi görerek, mükemmel bir oyun deneyimi sunuyor. Teknoloji ayrıca bilgisayarı başlatmanın, uygulamaların açılmasının, Internet’in yüklenmesinin ve verilere erişimin hızını önemli düzeyde artırırken, otomatik kaydetme özelliği ile verilerin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlıyor. Örnek vermek gerekirse; ExpressCache özelliği olmayan modellere göre 7 GAMER Serisi modellerinde bilgisayarı başlatmak %25 daha az zaman alıyor ve Internet Explorer da 2-3 kat daha hızlı yükleniyor.

7 Serisi Gamer’in zarif tasarımı içinde gizlenmiş olan, bugün piyasadaki en güçlü mobil grafik kartı olma özelliğini taşıyan NVIDIA GTX 675M 2GB GDDR5  güçlü performans sunuyor. DirectX 11’i tamamen destekleme özelliği ile 7 Serisi Gamer görsel açıdan çarpıcı oyunları göstermenin yanısıra, web siteleri ve her gün kullanılan uygulamaları görüntülerken de daha fazla performans sağlıyor.

7 Serisi Gamer ile oyun deneyimi gerçekçi görüntü üretme özelliklerine bağlı olarak daha da zenginleşti. Seri, 120Hz hızla çalışan 17.3” SuperBright HD ekran içeriyor. Samsung’un üstün LCD teknolojisi SuperBright Plus ekran, 400nit parlaklıkta üstün görüntü kalitesi sunuyor. Bu parlaklık oranı alışılagelmiş dizüstü bilgisayarların sunduğu orandan %100 daha yüksek.

Oyun severler aynı zamanda 7 Serisi Gamer’in sinematik surround ses sistemi sayesinde onları tamamen sarmalayan bir oyun deneyimi yaşayabiliyor. Sahip olduğu iki güçlü dahili hoparlör ve bir subwoofer ile barındırdığı Dolby Home Theater v4 teknolojisi de dış hoparlörler ya da bir ev-sinema sistemi ile ultra gerçekçi, net ve tiz 5.1 ya da 7.1 kanal surround ses sağlıyor.

Gelişmiş özellikleri ile oyun severlere olağanüstü bir keyif yaşatacak olan 7 Serisi Gamer, Haziran ayından itibaren raflarda yerini alacak.

>> Haber hakkındaki görüşleriniz bizimle paylaşın

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

2 YORUMLAR

  1. Harika bir laptop … Samsung laptop işinide aştı artık . bende samsung r580 – s desenli serisi var harika ya 2 seneye yakın oldu daha tık demedi pc … samsunga helal olsun valla adamlar iyi calışıyo yanlız şu laptoplardaki tasarım hünerlerini telefonlardada kullanabilse keşke 😀

BİR CEVAP BIRAK