Samsung’ta Apple Gibi Akıllı Saat Üzerine Yoğunlaştı

Samsung’ta Apple Gibi Akıllı Saat Üzerine Yoğunlaştı

0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz hafta sizlere Apple’ın iWatch adını vereceği yeni bir akıllı saat üzerine kafa patlattığı haberlerini ulaştırmıştık. Bu haberlerin ardından Samsung’un da bu tarz bir ürün çıkartacağı bilgisi geldi.

Apple’ın iWatch konseptinin ardından Samsung’un da bu tarz bir proje üzerinde çalıştığını öğrenmek bizi hiç şaşırtmadı. Samsun’un yeni akıllı saatinin adı ise Galaxy Altius olacak. Bu yeni cihaz için Android işletim sistemini kullanmayacak olan Samsung kendi yazdığı AltiusOS işletim sistemini kullanacak. Hali hazırda Samsung’un elinde AltiusOS Beta 2 işletim istemi bulunuyor. Buradan da anlayacağınız gibi Samsung bu yeni akıllı saat konsepti için uzun süredir çalışıyor.
samsung-smartwatch
Samsung’un  500 x 500 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olacak Galaxy Altius adını vereceği akıllı saati üzerinden Tablet PC’nize veya telefonunuza kolaylıkla bağlanabileceksiniz. Bu sayde çağrı alabilecek, e-posta gönderebilecek veya takviminizde değişiklikler yapabileceksiniz. Kısacası kullanıcların akıllı telefonlarını ve Tablet PC’lerini kullanmasını kolaylaştıracak olan Samsung’un yeni ürününün Mart ayında tanıtılması beklenen Galaxy S4 akıllı telefonunun ardından tanıtılması bekleniyor. Ürünün fiyatı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Nokia Lumia 620 İnceleme

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK