Samsung’dan Akıllı Ayakkabı Atağı!

Samsung’dan Akıllı Ayakkabı Atağı!

0
PAYLAŞ

Akıllı teknolojiler hayatımızın hemen hemen her alanında etkili olmaya devam ediyor. Xiaomi’nin Li-Ning ile beraber geliştirdiği akıllı ayakkabı görünüşe göre diğer markalara ilham kaynağı oldu. Koreli teknoloji devi Samsung da benzer bir ayakkabı geliştirmek için bir projeye destek verme kararı aldı.

IOFIT akıllı ayakkabı

IOFIT markasının aynı isimli akıllı ayakkabısına yatırım yapma kararı alan Samsung, bu konudaki tercihini sıfırdan bir proje yaratmak yerine hemen hemen hazır bir prototipi satın almak için kullanmış gibi görünüyor. Belirttiğimiz gibi tanıtım ve seri üretime hazırlık aşamasında olan IOFIT, Xiaomi Li-Ning’in aksine adım sayar özelliğinin yanında G-Sensor ile basınç ve denge analizine de olanak sunuyor. Büyük oranda hafifletilmiş ve dayanıklı hale getirilmiş bir tabana sahip olan IOFIT’in bu sayede ayakta ek bir ağırlık yapmadığı iddia ediliyor.

2 haftalık kullanım süresiyle sık sık şarj etmeniz gerekmeyen IOFIT muhtemelen MWC 2016’da ilk prototiplerini görücüye çıkaracak. Samsung’un büyük destek verdiği akıllı ayakkabının bu yılın son çeyreğinde ise genel satışa açılması bekleniyor.

 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK