Samsung Projeksiyonlu Akıllı Saat Geliştiriyor

Samsung Projeksiyonlu Akıllı Saat Geliştiriyor

0
PAYLAŞ

Son günlerde giyilebilir teknoloji sınıfında geliştirdiği ürünlerle adından sıkça bahsettiren Samsung, yeni akıllı saati ile yine gündeme bomba gibi düşecek gibi görünüyor. Bileğinize projeksiyon ile telefonun ekranını yansıtan yeni akıllı saati çok yakında görebiliriz.


Dünya Mobil İletişim Kongresi’nde tanıttığı yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S7 ve S7 Edge ile adından sıkça söz ettiren Güney Kore’li teknoloji devi giyilebilir teknoloji ürünleri ile de oldukça iddialı. Yakın zamanda kesinleşen Gear Fit 2 ile fitness severlerin kalbini kazanan Samsung akıllı telefonun ekranını bileğinize yansıtan ve bu şekilde kullanmaya olanak sağlayan bir akıllı saat üzerinde çalışıyor.

Akıllı saatlerden kullanıcıların en büyük beklentisi kuşkusuz telefonlarını çıkarmadan temel işlemleri yerine getirmek, bildirimleri görüntüleyebilmek, arama cevaplamak ve arama yapabilmek. Bu ihtiyaçları göz önüne alarak çalışmalarını sürdüren Samsung Gear S2 ile iyiden iyiye iddialı konuma geldiği akıllı saat pazarında yine bir ilki gerçekleştirmek ve lider olmak istiyor.

Gear S2’nin aksine dikdörtgen yapıda ekrana sahip olması beklenen akıllı saatin sahip olduğu projeksiyon dilediğiniz anda ekranı bileğinize, avucunuza yansıtıyor ve ekrana dokunmaya gerek kalmadan arama yapmaya, mesaj yazmaya olanak sağlıyor.

Bu akıllı saat için geliştirilecek uygulamalar ile video ve resimleri görüntülemek, oyun oynamak mümkün olabilir. Henüz patenti alınan saatin ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili bir bilgi yok fakat çok yakında sızıntıların geleceği muhtemel.

Herkes Galaxy Note 6’yı beklerken aldığı patentle dikkatleri giyilebilir teknoloji kanadına çekmeyi başaran Samsung pazarda lider olan Apple Watch’u tahtından etmeyi planlıyor. Teknoloji pazarında her kategoride rekabet içerisinde olan ikilinin bu mücadelesi yeni sürprizlere gebe gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK