Samsung Note Serisinin Sonu Mu Geliyor

Samsung Note Serisinin Sonu Mu Geliyor

0
PAYLAŞ

Samsung Note 7 ile yaşadığı sorunun ardından oldukça radikal bir karar alıp Note serisini sonlandırabilir. Güney Koreli teknoloji devi maddi zararın yanında büyük bir prestij kaybına uğratan Note 7 cihazından sonra phablet kategorisindeki cihazlarını konumlandırdığı Note serisini sonlandırabilir.

Galaxy Note 7 ile büyük bir çıkış yakalamayı ve 2016 yılı başında tanıttığı Galaxy S7 ve S7 Edge’nin başarısını taçlandırmayı hedefleyen Samsung kuşkusuz büyük bir üzüntü içerisinde. Daha önce de diğer akıllı telefonlarda tekil bazda yaşanan yanma sorunu ile başlayan süreç bir devin yani Galaxy Note 7’nin sonunu getirdi.

Süreci ilk anlardan itibaren yakından takip eden Samsung yapılan incelemeler sonucu cihazın bataryası ile ilgili bir problem olduğunu ve Note 7 sahipleri için iade-değişim sürecini başlattı. Kullanıcı dostu bu politikası ile takdir toplayan firma yenilenen cihazlardan gelen patlama sorunları ile tekrar sarsıldı.

Çıkmaza güren sürecin sonunda firma Note 7’nin üretimini tamamen sonlandırdı. Tüm Note 7 sahiplerine cihazlarını kesinlikle açmamalarını ve iade etmelerini belirten firmanın atacağı bir sonraki adım merakla bekleniyor.

Konu ile ilgili gelen son bilgiler Note 7’de yaşanan sorunlar nedeni ile Note serisi üzerinde oluşan intiba dolayısıyla kullanıcıların bir sonraki Note serisine de temkinli yaklaşacağı düşünülerek Note serisinin sonlandırılacağı yönünde.

Firmanın şuanda tüm çalışmalarını Galaxy S8 üzerine yönlendirdiği ve bu krizi unutturacak bir cihazın kullanıcılara sunulacağı da iddialar arasında.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK